Ania z Avonlea

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Algo Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2) literatura młodzieżowa
Anne of Avonlea
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Algo
sierota miłość rodzina Zielone Wzgórze
Anne of Avonlea
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2)
literatura młodzieżowa
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sierota miłość rodzina Zielone Wzgórze

Druga część opowieści o Ani Shirley była równie wciągająca jak pierwsza, choć mniej poruszająca i dowcipna - mała Ania musiała przecież dorosnąć.
Wiek dojrzały to w tamtym czasie było zaledwie 16 czy 17 lat i w takim wieku bohaterka zajęła się prowadzeniem szkoły w Avonlea. Dlatego większość jej kłopotów i przemyśleń łączy się z nauczaniem lub z opieką nad dwojgiem...

Na półkach: , , , ,

,,Ania z Avonlea” to drugi tom serii o przygodach Ani Shirley. Bohaterka w wieku szesnastu lat rezygnuje z możliwości studiów w Redmont i pozostaje w Avonlea jako nauczycielka. Jednak jej życie nie staje się nudne, Ania wciąż poznaje nowych ludzi, zmaga się z problemami dnia codziennego oraz swoim talentem do wpadania w tarapaty. Próbuje także zachować swoją marzycielskość...

Ładnych parę lat minęło od kiedy po raz ostatni czytałam wszystkie Anie. Trochę wyleciały mi z pamięci ale kiedy sięgnęłam po nie po raz kolejny to wszystko wraca. Ania nie jest już tak zabawna jak w poprzednim tomie bo jest starsza, naucza w szkole w Avonlea ale nadal marzy i popełnia śmieszne gafy. Ma natomiast podopiecznego Tadzia, który rekompensuje brak małej Ani. Jest...

Kolejne przygody z Anią, która daje nadzieję, że nie trzeba wyrastać z marzycielstwa, a problemy mogą nauczyć nas wiele dobrego. Dużo śmiechu, nieco zadumy i nowi bohaterowie.

Bardzo miło było poczytać o przygodach Ani, która próbuje swych sił jako nauczycielka. W „Ani z Avonlea” nie brakuje nowych przygód, nowych bohaterów, bratnich dusz i poruszających serce historii. Świetnie się bawiłam, powieść podniosła mnie na duchu i dodała trochę optymizmu. A ostatnią stronę przeczytałam kilka razy. Mam wielką słabość do momentów Ani i Gilberta.

Druga książka z cyklu o Ani Shirley oznacza przede wszystkim... dzieci w dużych ilościach. Sama Ania, chociaż w tamtych czasach uważana za "dorosłą" ma przecież zaledwie szesnaście lat i marzycielskie, w gruncie rzeczy dziecięce usposobienie. Do tego doliczyć należy dzieci, które Ania uczy oraz parkę bliźniąt różnych od siebie jak ogień i woda.
Powracamy na Zielone Wzgórze...

Jedna z najlepszych książek serii.

Tę książkę oceniam na 20 gwiazdek. Zaliczam do ulubionych książek. Pomimo upływu lat często powracam do lektury. Polecam dla dzieci i młodzieży!!!

Cudowny powrót do przeszłości. Słucham z dziećmi lat 6 i 10 i mimo lekko już archaicznego języka, cieszymy się z Anią z jej sukcesów i radości, i martwimy się z nią, gdy coś niedobrego się dzieje i cały czas jej kibicujemy. Polecam przesłuchać/przeczytać po latach.

Świetna i bardzo ciepła 💘 Polubiłam nowych bohaterów i miło śledziło się ich losy

Dyskusje

18 811