Latarnik

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Fyrvaktaren
Saga o Fjällbace (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
2013-08-01
Inga Sawicka

Wskutek wypadku, któremu uległy Erika i Anna, dziecko Anny i Dana umiera, z czym Annie bardzo trudno się pogodzić i po raz kolejny oddala się od rodziny. Erice i Patrikowi natomiast rodzą się bliźniaki. W pracy też na Hedstroma czeka nie lada wyzwanie, gdy dochodzi do zabójstwa Matsa Sverina. W rozwiązaniu zagadki zbrodni pomagają mu Paula Morales, Martin Molin i Gosta, a...

Kolejny tom przygód warty uwagi. Przeczytany zaraz po "Syrence" , moim zdaniem trzyma poziom. Bardzo dobrze skonstruowana akcja. Ciekawy wątek z przeszłości. Jest i nutka tajemniczości. Warto, wciąga.

Dobra jak cala seria. Podobał mi się powrót w przeszłość i wątek z duchami. Początek książki wskazywał, że może to być jedna z lepszych części sagi, potem zrobiło się trochę płasko a wątek Madeline dodany , by czytelnik nie domyślił się zbyt szybko zakończenia i trochę mi nie pasował do całości. Zakończenie przewidywalne, Mimo to polecam. Ogólne wrażenie bardzo przyjemne.

Trochę się dłużyło
Ponieważ przypadkowo poznałem początek książki to postanowiłem przeczytać resztę. Niestety wypadła ona dosyć słabo w porównaniu z innymi z serii.
Podobnie jak w innych książkach o Fjallbace autorka obok aktualnych wydarzeń przedstawia czytelnikowi inną historię, ż przeszłości. W tym przypadku początek historii rozgrywa się 150 lat wcześniej, ale jak się...

Świetna, z duchami, wartka przeczytania.

Osobiście mnie wciągnęła bardzo mocno, wątki fajnie zataczały kręgi i jedyne co to trochę nie przekonało mnie to wytłumaczenie jak "morderca" dostał się do mieszkania ofiary.

Końcówka dla mnie i rozwiązanie wątków rozszerzyło mi oczy ze zdziwienia :)

Lackberg jak zwykle w formie. Jako miłośniczka kryminałów nie mogę się do niczego przyczepić. Wciągające historie, nagłe zwroty akcji, dreszcz niepewności - wszystko, czego potrzebuję by nie móc odkleić się od książki.

"Ciekawa" opowieść. Pierwsze 50 stron ksiazki moze pomoc w obecnym kryzysie i braku dostepnosci papieru toaletowego w sklepach, potem akcja powoli się rozwija, przedstawiając coraz to nowszych, potencjalnych winnych zbrodni i nawet szybko sie czyta. Język, w jakim napisana jest książka, jest bardzo prosty, a dialogi rozczarowujące.

Momentami fabuła męczy, niektórzy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

14/2020

Wreszcie powróciłam do Camilli Lackberg i bohaterów z Fjallbacki. Trochę żałowałam że po raz kolejny przeskoczyliśmy trochę od zakończenia poprzedniej części, więc już wiemy, co się stało po wypadku Eriki i jej siostry oraz jak zakończył się atak serca Patrika. Pozostaje niedosyt, ale z drugiej strony nie jest to powieść obyczajowa i jeśli Lackberg miałaby się mierzyć z...

Dyskusje

13 811