Latarnik

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Fyrvaktaren
Saga o Fjällbace (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
2013-08-01
Inga Sawicka

Podzielam opinię, że książka słaba... doskonałość Eryki jest niesmaczna, trauma Anny nudna, policjanci nieudolnie prowadzą śledztwa, nieskończony wątek Madelaine, schematyczne i powtarzające się zdania i opisy...

Doskonała jak każda część sagi @lackberg .
Polecam każdemu jeszcze że każdy sie po kolejną i kolejną . Daje 5+ . :) Opis:
Jasna, letnia noc. Młoda kobieta wskakuje do samochodu. Chwyta kierownicę w zakrwawione dłonie. Wraz z synkiem ucieka do jedynego znanego jej bezpiecznego miejsca − na wyspę Gråskär nieopodal Fjällbacki.

Kilka dni później w swoim mieszkaniu zostaje...

bardzo mi przykro,ale Latarnik jest najslabsza ksiazka serii.Jest ksiazka mroczna i pelna zla. po przeczytaniu odczulem ulge,ze to koniec oczywiscie to tylko moja ocena.

Najsłabsza z pozostałych części jakie do tej pory przeczytałam, wątki które się ze sobą słabo łącza a jest ich dużo. Ta cześć wzbudziła we mnie najmniej emocji i nie wracałam do niej tak szybko i często jak to było przy pozostałych częściach. Mimo wszystko warto przeczytać bo pomysl na historie jest dobry.

Rozczarowanie - jak na razie największe z całej sagi.
Zachęcona emocjonującym zakończeniem poprzedniej części, szybko sięgnęłam po kolejną. Niestety znowu obrywa się Annie, a Erika jak zwykle spada na cztery łapy.
Nadal mam spore oczekiwania, co do jednej z bohaterek sagi, aczkolwiek obawiam się, że wkrótce mogę się podobnie rozczarować.
Wątek świata nadprzyrodzonego...

Czasami fabuła była przewidywalna. Trochę męczący styl pisania, ale każdy lubi co innego. Może gdy ma się więcej czasu można delektować się książką. Przy dzieciach to niemożliwe :) Historia latarnika ciekawiła mnie bardziej niż wątki śledztwa.

Finał mnie zaskoczył. Zupełnie się tego nie spodziewałam i chyba dlatego daję taką ocenę. Świetne były tez te wyroznione wstawki z wyspy, głównie czekałam właśnie na nie i ciekawa byłam jaki jest finał. Sama treść książki taka średnia.

Na półkach: , , , , ,

Gdy tylko skończyłam czytanie "Syrenki" niezwłocznie sięgnęłam po "Latarnika". Ogromna potrzeba dowiedzenia się, jak potoczyły się losy głównych bohaterów przezwyciężyła nad innymi zajęciami.
Zdenerwowana kobieta pędzi swoim samochodem. Na tylnym siedzeniu siedzi jej synek. Muszą uciec do jednego bezpiecznego miejsca znanego kobiecie - na wyspę Graskar zwaną Wyspą Duchów....

Niestety jest to moim zdaniem najsłabsza (póki co) część serii o Fjallbace.
Autorka porusza w książce problemy aktualne, będące skazą na codziennym życiu, m.in. śmierć bliskich, wypadki, brak odwzajemnionej miłości, pracoholizm, potrzeba bliskości, rodzicielstwo, problemy zdrowotne, nałogi, zakłamanie... Wszystko byłoby w porządku, gdyby owe składowe były częścią powieści...

Nic nie można tej książce zarzucić, oprócz tego, że nie czyta się z zapartym tchem. Jest po prostu dobra. Duży plus za zakończenie.

Dyskusje

14 375