Latarnik

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Fyrvaktaren
Saga o Fjällbace (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
2013-08-01
Inga Sawicka

Człowiek chce przeczytać normalny obyczajowy kryminał a dostaje... fantasy... Nie cierpię czegoś takiego. A szczególnie tego głupiego podniecenia głównej, wścibskiej postaci. Miało być chyba klimatycznie, a wyszło dennie.
Konstrukcja irytująca i nudna jak zwykle. Pewne podobne elementy co w poprzedniej części. Dodatkowo denerwuje nieudolność policji wobec przemocowców - czy...

Siódma część serii o Fjallbace. Interesująca, w pełni przemyślana pod kątem wątków kryminalnych, psychologicznych i obyczajowych - ale to u Lackberg bardzo miły standard :-) Bardzo mi się podobała, choć nieco ubolewam, że mordercą Matsa Sverina okazał się ktoś inny niż myślałam.

* Biorę udział w Olimpiadzie Czytelniczej organizowanej przez www.posredniczka-ksiazek.pl

Nigdy nie czytałam książek tej pisarki, ale na pewno przeczytam.
"Latarnik" przyjemny, dobrze napisany kryminał. Powrót do przeszłości przeplatany z teraźniejszością sprawił, że chciało się szybko czytać, aby wiedzieć co dalej.

Wszytkie tomy jakby podobne do siebie a zarazem inne i na pewno wciągające aż szkoda że tylko jest ich dziesięć bo czytałbym i czytałbym.Polecam!

Lepsza niż poprzednia część. Chociaż niektóre decyzje głównej bohaterki po tylu tomach szokują.

Kolejna część sagi kryminalnej Lackberg. Tym razem inspektor Patrik Hedstrom musi zmierzyć się nie tylko z kolejnym morderstwem, lecz również z wieloma tajemnicami, które skutecznie uniemożliwiają dojście do prawdy. Dodatkowo młoda kobieta, mieszkająca w starej latarnii na Wyspie Duchów i jej dziwne zachowanie sprawiają, że rzeczywistość może okazać się nie taka, na jaką...

Książka okazała się przyjemnym dodatkiem do dobrej kawy, ale także świetną alternatywą na ciche wieczory. Bardzo podobała mi się podróż w przeszłość i zagłębianie się w historię latarnika.

Camilla Läckberg nie zawiodła i tym razem- sympatykom jej pióra z pewnością się spodoba. Uważam, że pozycja z pewnością warta uwagi, chociaż w mojej ocenie nie była to najlepsza część....

Książka naprawę przyjemna. Pisana w smukłym obyczajowym tonie i specyficznym skandynawskim klimacie, ale z wartką fabułą i zaskakującymi zwrotami akcji.

Wskutek wypadku, któremu uległy Erika i Anna, dziecko Anny i Dana umiera, z czym Annie bardzo trudno się pogodzić i po raz kolejny oddala się od rodziny. Erice i Patrikowi natomiast rodzą się bliźniaki. W pracy też na Hedstroma czeka nie lada wyzwanie, gdy dochodzi do zabójstwa Matsa Sverina. W rozwiązaniu zagadki zbrodni pomagają mu Paula Morales, Martin Molin i Gosta, a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny tom przygód warty uwagi. Przeczytany zaraz po "Syrence" , moim zdaniem trzyma poziom. Bardzo dobrze skonstruowana akcja. Ciekawy wątek z przeszłości. Jest i nutka tajemniczości. Warto, wciąga.

Dyskusje

14 048