Człowiek znikąd

W.A.B.
średniowiecze władza bunt intryga sekta Sycylia
literatura piękna
średniowiecze władza bunt intryga sekta Sycylia

Ostatnia z części Sagi Rycerze Sycylii, niestety moim zdaniem najsłabsza. Tym razem przenosimy się na Sycylię, gdzie nasi bohaterowie będą musieli nie tylko rozszyfrować kto stoi za morderstwami w pałacu, ale także zmierzyć się z demonami przeszłości. Barwne opisy pozwalają na przeniesienie się do krainy pachnącej pomarańczami, gdzie przepych i piękno przeplatają się z...

Czwarta część serii, która bardzo mi się spodobała dzięki średniowiecznemu klimatowi. Dużo się dzieje, mimo tego słabsza od wcześniejszych tomów.

Czwarta już część serii i bardzo dużo się dzieję. Tankred i Hugo przybywają do Palermo gdzie po odwiedzinach u przyjaciela Hugona zostają odprowadzeni do pałacu królewskiego...Tam dowiadują się o mordercy, który zostawia tajemnicze wiadomości... A na koniec poznajemy fascynujący wątek Judyty, kiedyś ukochanej Hugona, wszystko jak zawsze powoli splata się w jedną całość i...

Przygody rycerzy na tle historii Europy. Trochę kryminały, romansu rycerskiego. Jak na kryminał dość średnie, jak na wątki historyczne, poznawcze autorka niby się stara (spory dodatek z przypisami), ale jakby umieścić to w pałacu Ludwika XVI nie robiłoby to różnicy, oczekiwań na miarę Krajewskiego z wnikaniem w epokę nie należny się spodziewać..
Czytanie do czwartego tomu...

• 2014
  • Powieści historyczne
  • Kryminał
  • Piotrek czytal
  • Kryminał, thriller
  • 2016
  • Historyczne mniej lub bardziej
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Człowiek znikąd