Apokalipsa Z: Początek końca

2013-09-25
2013-09-25
2012-10-23
Grzegorz Ostrowski, Joanna Ostrowska
literatura hiszpańska zombie żywe trupy horror

Zgniłki w Europie!

Zombiaki to chyba jednak nie do końca moja bajka. Początek obiecujący, z czasem jednak zaczynało się robić nudnawo. Główny bohater niby zwykły prawnik, a radzi sobie niczym Rambo i jest przygotowany na każdą ewentualność niczym Chuck Norris 🤪 Jednakże czyta się to dość przyjemnie, fajna pamiętników a forma sprawiła,że z pewnością kiedyś sięgnę po kolejne części 🙃 dałabym takie mocne 6+

Świetna książka o zombie. Dla fanów gatunku gorąco polecam.

Świetna książka o zombie. Dla fanów gatunku gorąco polecam.

„Apokalipsa Z: Początek końca” autorstwa Manela Loureiro 📚

Z radzieckiej bazy wojskowej zaatakowanej przez ekstremistów uwalnia się zakaźny wirus TSJ, który zmienia ludzi w „żywe trupy”. Temat wałkowany jest od wielu lat. O zombie napisano mnóstwo książek, nakręcono masę filmów i seriali (gier nadal za mało),ale nadal mi się temat nie znudził.

Bohaterem jest hiszpański prawnik, który razem ze swoim kotem Lucullusem przemierza Galicję (akcja dzieje się w Hiszpanii),próbując nie dać się zjeść wygłodniałym hordom chodzących trupów 🧟‍♂️

Książka pisana jest jak dziennik, a przynajmniej jej pierwsza część (kolejne porzucają tą formę i moim zdaniem na plus). Jeżeli lubicie takie klimaty to na pewno nie będziecie się nudzić czytając całą serię a mamy tutaj 3 części!

„Apokalipsa Z: Początek końca” autorstwa Manela Loureiro 📚

Bohaterem jest hiszpański...

Mega wciągająca. Prosta, bez zbędnych udziwnień. Świetnie się czyta!!!

Mega wciągająca. Prosta, bez zbędnych udziwnień. Świetnie się czyta!!!

Poprawna "historia o zombie", ale nie porywa. Nie ma w niej nic zaskakującego, nic poruszającego - taka typowa walka z nieumarłymi; bohaterzy są - i tyle można o nich powiedzieć... Na dłuższą metą nużyła mnie pamiętnikowa forma książki.

Prawdziwa perełka jeśli chodzi o klimaty a la postapo i zombiaki. Wciąga to się, jak dobry koks od Escobara. Prosty język, przystępna forma, trzyma za krocze i nie puszcza. Kolejne dwie już lekko obniżają lot, ale nieznacznie. Dla ludzi nie czujących się dobrze w temacie umarlaków, dwa oczka w dół.

Bardzo dobra książka....polecam.

Bardzo dobra książka....polecam.

Na początku zaczyna się jak każda książka o zombie. Jednak druga część sprawiła że ciarki przechodzą po plecach. To co dzieje się w szpitalu to mistrzostwo w wykonaniu Loureiro. Polecam miłośnikom zombie i zabieram się za drugą część trylogii.

Cudowna odmiana w zalewie kryminałów i im podobnych. Przede wszystkim w pierwszym tomie jest może dosłownie kilka dialogów. Świetnie się czyta, płynąć z nurtem można przez kolejne strony. Opowieść, nie wiedzieć czemu od razu miałem skojarzenie z Robinsonem Crusoe.

Książka w formie Dziennika. Najlepsze w tym jest to, że na koniec dowiadujemy się, że kopię dziennika bohater zostawia w heliporcie. I teraz ciekawostka i moja rozkmina: nie wiemy czy czytamy oryginał czy kopię pozostawionego dziennika, bo bohaterowie od dawna nie żyją... Czas na drugą część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Zombie
  • Horror