Karol i fabryka czekolady

literatura dziecięca
8387782033
Tomasz Wyżyński
Michael Foreman Tomasz Wyżyński

Świetnie, że jest to szkolna lektura.
Moje ostatnie skojarzenie dotyczy "Boskiej Komedii" w wersji dziecięcej. Wonka, niczym Wergiliusz, oprowadza przybyłe dzieci po zakamarkach fabryki czekolady, która okazuje się piekielnym wymiarem sprawiedliwości.
Roald Dahl, ze swoistym angielskim humorem, krytykuje cywilizacje konsumpcji i...

Roald Dahl to postać kontrowersyjna i raczej nie zachęcam młodych czytelników do zapoznania się z jego biografią na Wikipedii. Natomiast wydawnictwa poszły dobrą drogą i podają interesujące informacje np. że Roald Dahl był pilotem RAF-u, a w dzieciństwie marzył o stworzeniu czekoladki, którą zachwyciłby się pan Cadbury. Wydawnictwo Zysk i S-ka podaje ponadto, że istnieje...

fajna książka polecam ją

fajna książka dla dzieci. Dorosłym polecam czytać po angielsku.

W sam raz dla dziecka rozpoczynającego szkołę. Pouczająca i śmieszna. Także dla rodziców. Sławny film nie jest dobrą ekranizacją tej książki.

Piękna bajkowa historia o dobrym wychowywaniu i błędach, za które słono trzeba zapłacić. Historia napisana z morałem. Polecam!

Książka opowiada o Charlim Buckecie, chłopcu ze skrajnie biednej rodziny. Marzy on o znalezieniu złotego kuponu i możliwości wejścia do fabryki czekolady Willy'ego Wonki. Szczęście mu dopisało, ponieważ pewnego dnia odnalazł ostatni Złoty Kupon. Wraz z innymi dziećmi wchodzi do fabryki. Ale o dalszych losach Charliego dowiedzcie się sami 😊

charlie chaplin i fajna lektura

Książkę przeczytałam dopiero po zobaczeniu filmu, co w ogóle nie przeszkadzało mi w odbiorze, bo jednak trochę się od siebie różnią. Lubię specyficznych bohaterów, których tutaj jest pod dostatkiem.

ig: herbacianazaczytana
Książkę Pan Ronald Dahl napisał już ponad 50 lat temu, lecz trudno w to uwierzyć, ponieważ spokojnie moglibyśmy umieścić wyobrażenie o wspaniałej fabryce Wonki w naszych czasach. Jest to już kultowa już historia Charliego i pana Willy'ego Wonki. Charlie to chłopiec z biednej rodziny, który pewnego dnia znajduję dolara na ulicy i postanawia kupić...

3 573
    2 286