Chasing Harry Winston

HarperCollins
2008-05-01
2008-05-01

Bardzo lekka lektura.
Przyjemnie się czyta, historia całkiem ciekawa.
Ale zdecydowanie nie wciąga od razu tak, ze nie można się oderwać.
Polecam na jesienne wieczorki przy herbacie :)

Bardzo lekka lektura.
Przyjemnie się czyta, historia całkiem ciekawa.
Ale zdecydowanie nie wciąga od razu tak, ze nie można się oderwać.
Polecam na jesienne wieczorki przy herbacie :)

Książka opowiada o perypetiach damsko- męskich, przyjaźni i pracy w redakcji z akcentem humorystycznym i wciągająca akcją. Nadaje się na ekranizację.

Książka opowiada splątane ze sobą historie trzech przyjaciółek, które przechodzą okres burzliwych rozstań, zaręczyn i przelotnych romansów. Każda z nich prowadzi zupełnie inny tryb życia, wszystkie mają różne charaktery i wartości. Wspólnie ustalają nowe zasady dotyczące relacji z płcią przeciwną i od tego momentu ich życia zmieniają się diametralnie.

Dość śmieszna książka, idealna na urlop - daje możliwość odstresowania. W niektórych miejsca naprawdę wciągająca :)

Dość śmieszna...

Trochę się zmęczyłam czytając tą książkę. Szybko się ją czytało, takie czytadło na odstresowanie.

Chyba najgorsza ksiazka, jaką w życiu przeczytałam. Chaotyczna, nudna, tendencyjna. Fabuła jak scenariusz do słabego amerykańskiego filmidla. Typowe 'dzielo' o pustych panciach z wielkiego miasta.

Spodziewałam się wielkiego "WOW", ale szału nie było. Choć książkę nawet przyjemnie się czyta, nie skradła u mnie szczególnej ciekawości. Czytając ją miałam wrażenie monotonności i niewiele było w niej momentów, w których chciałam tę książkę poczytać "jeszcze tylko kilka stron i zajmę się czymś innym".

Lekka i przyjemna. Idealna na wypoczynek.

Lekka i przyjemna. Idealna na wypoczynek.

W końcu udało mi się skończyć tą książkę! Dosyć dawno już zaczęłam ją czytać, ale z racji, że jest dosyć gruba, czytanie jej zajęło mi sporo czasu. Jak do tej pory z autorką spotkałam się przy okazji czytania "Portier nosi garnitur od Gabbany", gdzie się nie zawiodłam. Czy moje odczucia się zmieniły? Z chęcią Wam opowiem :)

Lauren Weisberger urodziła się w Scraton w 1977 roku. Jako dziecko miała ambitne plany związane z astronautyką, lecz jej piętą achillesową były matematyka i fizyka, co uniemożliwiło jej rozwój w tym kierunku. Dlatego właśnie zdecydowała się na inny kierunek studiów - literaturę angielską. Po ukończeniu nauki autorka zaczęła podróżować. Gdy jej podróże dobiegały końca, Lauren postanowiła zamieszkać w Nowym Jorku, gdzie chciała pracować jako dziennikarka. Los się do niej uśmiechnął ponieważ uzyskała posadę asystentki redaktor naczelnej Vogue. Niestety kierunek ten okazał się tym złym. Dzięki temu jednak, autorka została poznana. W swoim dorobku ma takie powieści jak m. in.: Diabeł ubiera się u Prady, Portier nosi garnitur od Gabbany, W pogoni za Harrym Winstonem.

Główne bohaterki - trzy przyjaciółki: Adriana, Leigh oraz Emmy, znudzone swoim dotychczasowym życiem zawierają pakt, który ma zmienić jego bieg. Pakt ten polega na wprowadzeniu do życia znaczącej zmiany. W ten sposób Adriana - zdolna zdobyć każdego mężczyznę - postanawia uciszyć swoja prawdziwą naturę i znaleźć tego jedynego; Leigh - kobieta, która ma wszystko dom, kochającego faceta, świetną pracę - zaczyna poważnie myśleć o rzuceniu wszystkiego gdzieś; Emmy natomiast - monogamistka, wierna i kochająca - po zakończeniu pięcioletniego związku pragnie skorzystać z rozkoszy przelotnych romansów.

Ta książka może nie jest arcydziełem, ale pokazuje nam kilka prawd. Byłam dosyć zaskoczona, gdy na Lubimy Czytać spotkałam tak wiele negatywnych opinii. Osobiście uważam, że każda książka jest coś warta, trzeba tylko odpowiednio do niej podejść. "W pogoni za Harrym Winstonem" może nie należy do literatury wyrafinowanej, ale można przy niej miło spędzić czas, pośmiać się z zabawnych momentów, a czasem zirytować, gdy ciężko coś zrozumieć. Mam kilka ale - wydaje mi się, że ta historia nie powinna być aż tak długa, styl i gramatyka czasami były trudne do ogarnięcia, a bohaterki były jak dla mnie czasami ciężkie do rozróżnienia. Mimo to nie skreślam tej książki, a tym bardziej autorki. Oczywiście poprzednia książka, Lauren była moim zdaniem lepsza, ale to wcale nie oznacza, że mam kogoś przekreślić :)

Uff ale się rozpisałam :) Podsumowując - chyba jeszcze raz wrócę do tej książki, żeby ją lepiej zrozumieć. Jeżeli chodzi o całokształt to podobała mi się i nie uważam, że nota jest za wysoka. Zdecydowanie polecam ją na leniwy wieczór (na pewno dzięki niej szybciej zaśniecie :D).

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: https://2.bp.blogspot.com/-duX76RDi6TM/Wfm62X2cU7I/AAAAAAAAEvA/xZZjSjHTLgYzd-vV4pVPaK7ZGFEvL-K0wCLcBGAs/s640/ol1.jpg

Lauren Weisberger urodziła się w Scraton w 1977...

Lekka, śmieszna fabuła, z humorem typowym dla Weisgerger. Idealna odskocznia na odprężenie.

Lekkie, łatwe i przyjemne. Raczej nie sięgam po pozycje tego typu, ale na wakacje jak znalazł.

• 2011