Karty klasyczne - wróżenie

Okładka książki Karty klasyczne - wróżenie Grażyna Tutak
Okładka książki Karty klasyczne - wróżenie
Grażyna Tutak Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2005-01-01
2005-01-01

Znajoma i zwyczajna talia kart może mieć najróżniejsze zastosowania. Jedni używają jej do gry, inni budują domki z kart, a jeszcze inni wykorzystują karty w zupełnie innym celu – do wróżenia. Jedna z polskich wróżbitek- Grażyna Tutak, w publikacji „Karty klasyczne- wróżenie”- opartej na wcześniejszej publikacji, pomaga zrozumieć znaczenie kart, a także uczy nas czytania z nich i układów, w których możemy je odnaleźć. Do książki dołącza także talię autorskich kart.

Odpowiednio wykorzystywana talia kart może dać nam odpowiedź na wiele znaczących pytań. Powie nam co może nas spotkać w bliskiej, czy też dalekiej przyszłości, a także co dzieje się teraz, a czego nie jesteśmy świadomi. Czy to za pomocą karo, czy pika, każda karta ma zupełnie odmienne znaczenie. Jedne mówią nam o naszym życiu uczuciowym, inne zdradzą tajemnice naszego zdrowia. Można interpretować zarówno każdą z osobna, jak i w swoistych układach. Różnorakie ułożenia dadzą nam bardzo wiele odpowiedzi dotyczących naszego życia. Z kart wyczytamy osobowość konkretnej osoby, a także co spotka nas w konkretnym miesiącu nadchodzącego roku. Dowiemy się też co czeka nas w miłości, w pracy, czy w zdrowiu. Dlatego też autorka dzieli swoją pracę na dwie części. W pierwszej z nich poznamy szczegółowe znaczenie konkretnych kart, bez względu na to czy ułożona jest do góry, czy do dołu, a także analizę jej położenia względem innych kart w tradycyjnym układzie. Dzięki temu opisowi poznamy także swojego przedstawiciela wśród królów, waletów i dam. Zaś druga część, to już praktyczne zastosowanie zebranych mądrości. Autorka zinterpretuje pojawienie się czterech asów pod rząd, czy też dwóch dziesiątek tego samego koloru. Pokaże nam również kilkanaście sposobów na ułożenie kart, często z wykorzystaniem karty Przedstawiciela. W tej drugiej części, będącą praktycznym zastosowaniem kart, autorka wspomina również o kartach Lenormand, co zdecydowanie odbiega od tematyki tej książki. Można powiedzieć to samo o wróżeniu z daty urodzenia, ale przynajmniej dzięki rozbudowanej tabeli dowiemy się w jakim dniu tygodnia przyszliśmy na świat.

Do książki dołączona została również talia kart. Nie są to jednak zwykłe karty, jak można by się spodziewać. Są to tekturki o konkretnych figurach, ze skrótową ich interpretacją, zarówno tych czytanych od góry, jak i od dołu. Stanowią podsumowanie myśli zebranych na kilkudziesięciu stronach książki, w związku z czym idealnie się sprawdzą jako ściąga podczas rytuału wróżenia. Dzięki nim nie będziemy musieli zaglądać co chwilę do książki, bo odpowiedź znajdziemy na kartach.

Dzięki książce „Karty klasyczne- wróżenie”, a także talii kart, która została do niej dołączona, możemy zabawiać się do woli. Bez względu na to czy wróżymy sobie, czy swoim koleżankom uzyskamy odpowiedzi na istotne dla nas pytania, a także poznamy sekrety najbliższej przyszłości, która czeka na nas za rogiem. Kombinacji mamy tutaj wiele, więc z pewnością nie będzie się nam nudzić. Pewne jest jednak, że praktyka czyni mistrza, więc nie zrażajmy się mozolnymi początkami, gdyż już wkrótce będziemy mogły pobawić się w prawdziwe wróżki.

• Status: posiadam
  • Rok 2012