Nina i klątwa Pierzastego Węża

Okładka książki Nina i klątwa Pierzastego Węża Moony Witcher
Okładka książki Nina i klątwa Pierzastego Węża
Moony Witcher Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Dziewczynka z Szóstego Księżyca (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziewczynka z Szóstego Księżyca (tom 3)
Nina e la maledizione del Serpente Piumato
Wydawnictwo Olesiejuk
2013-05-07
2013-05-07
Natalia Mętrak-Ruda
Moony Witcher fantastyka Nina Dziewczynka z Szóstego Księżyca Xorax

Ten tom też był wciągający i sporo się działo.
Za to zapunktował u mnie opis alchitarotów z końca książki, bardzo interesujące :))

Ten tom też był wciągający i sporo się działo.

Kolejna część, kolejne przygody, nowi i starzy bohaterowie...
Jest to 3 część z serii ''Dziewczynka z Szóstego Księżyca'' , jak się sięga po kolejną część przygód Niny De Nobli to chce się to jeszcze bardziej czytać.

Nina zdobyła już dwa pierwsze Arkany, mimo tego,, iż brakuje jej jeszcze dwóch arkanów to wie już teraz,że nie ma zamiaru się poddać i będzie walczyć do końca. Nie tylko przeciw hrabiemu Krakonowi Ca' d'Oro... Czy alchemiczka da sobie radę? Pokona perfidnego Krakona, jego wspólnika i dzieci-androidy? Czy i tym razem dziadek, przyjaciele, Eterea i Maks 10.pl jej pomogą? Dowiemy się tego tylko wtedy jak przeczytamy 3 część Dziewczynki z Szóstego Księżyca- ''Nina i klątwa Pierzastego Węża''.

Książka ta jest bardzo interesująca, zdobywa fanów na całym świecie. Wiele tysięcy ludzi śledzi losy jedenastoletniej Niny De Nobli,Maksa 10.pl, Cesco, Roxy, Dodo, Fiore.

Kolejna część, kolejne przygody, nowi i starzy bohaterowie...

Moja ulubiona seria!!!

Moja ulubiona seria!!!

Wielki powrót do dzieciństwa zaliczony ;)

Wielki powrót do dzieciństwa zaliczony ;)

To książka idealna dla młodych fanów opowieści fantasy. Mnie na nią wystarczył jeden dzień.

Kolejne przygody alchemiczne Niny De Nobili. Wstawiam datę około

Kolejne przygody alchemiczne Niny De Nobili. Wstawiam datę około

Kolejne dwa tomy po ''Dziewczynka z szóstego księżyca'' zachwyciły mnie. W tym tomie bardzo spodobał mi się fakt, że były magiczne karty.
Radość dzieci na koniec, że wygrały .. aż się pojawia uśmiech na twarzy.

Radość dzieci na koniec, że wygrały .. aż się pojawia uśmiech na twarzy.

Klimaty Majów- TO JEST TO! Ale też powoli NUDA nawiewa... :(

Klimaty Majów- TO JEST TO! Ale też powoli NUDA nawiewa... :(

Czekałam cztery lata aż ukaże się trzecia część dziewczynki z szóstego księżyca i naprawdę warto było czekać! Ta książka jest naprawdę fantastyczna i strasznie mnie wciągnęła dlatego też przeczytałam ją tylko w dwa dni. Nie mogę się już doczekać na następną część (czyli czwartą). Gorąco polecam do przeczytania! :D

Z racji, że moja córka ma na imię Nina, jestem skazany na przeczytanie całej sagi... ta część jest obecnie ostatnią, która jest dostępna w języku polskim.
Akcja nieco się rozkręca, ale wciąż jest to dla mnie za mało i zbyt schematycznie. Z Pierzastym Wężem Nina musi się namęczyć bardziej niż z Karkonem, który w tej części ponosi niemal nieustannie klęski (klęski ponosi również jego tajemniczy sprzymierzeńca--nie mam tu na myśli Pierzastego Węża). Rozwijają się dwa wątki romantyczne: pierwszy Maksa 10-p1; drugi--Cesco. Zakończenie jest w pewnej mierze zaskakujące--saga na tym mogłaby się zakończyć, ale są części następne, więc nie może być tak łatwo, jak by się wydawało. Poza tym--po raz kolejny--zakończenie jest słabo wyeksponowane. O ile świetnie opisano zmagania Niny z Pierzastym Wężem w krainie Majów (aż chciało się przewracać kartki),to końcówka została zrobiona szkicowo. Tłumaczenie (N. Mętrak)--lepsze niż w cz.1, gorsze niż w cz.2. Ponadto, tłumaczenie wprowadza nieścisłości terminologiczne, np. inaczej tłumaczone jest imię doga Niny, Pąpuś Mydlinek nazywa się teraz "Gąbkiem", zamiast Luba tłumaczka pisze Ljuba (ale już Vera pozostaje, a nie Wiera),a Maks 10-p1 zmienia rodzaj wady wymowy.

• Z dzieciństwa
  • Reready