Dżafar z Bagdadu

1963-01-01
1963-01-01
Bagdad kultura tradycja Azja

Na półkach: , , , , , ,

Mały Konrad wpatrywał się w tajemniczą dla niego okładkę. Pan dziwnie ubrany, o dziwnej urodzie. O czym może być ta książka?

"Konradowi, uczniowi klasy III, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie" brzmiała wydrukowana dedykacja na pierwszej stronie.

O specjalnie dla mnie ta książka - pomyślał mały Konrad! Nie to, że specjalnie napisana. Mały Konrad wiedział, że nikt nie pisze specjalnie książki dla jednego człowieka, Nawet jeśli ma bardzo dobre wyniki w nauce.

Ale specjalnie wybrana! Przez wychowawcę, a i podpis rady rodziców i nawet dyrektora jest! O, rany! Nie mógł się doczekać, by ją przeczytać.

To była pierwsza "poważna książka" małego Konrada. To był moment, gdy mały chłopiec po raz pierwszy zatracił się w świecie literatury.

To Dżafar był pierwszym poważnym książkowym przyjacielem. I Mały Konrad nie podejrzewał nawet, że dzięki niemu pokocha obce kultury, podróże i przygody. To dzięki "Dżafarowi z Bagdadu" zainteresuje się historią, legendami i wszelkimi tajemnicami Świata.

I choć mały Konrad nie wszystko rozumiał, to bardzo tego chciał...od tej poru wiecznie szukał odpowiedzi na różne pytania. Pragnął wiedzieć jak najwięcej!!

Mały Konrad od tamtego czasu przeczytał setki książek.

Wiele lat później Duży Konrad był już czytelnikiem bardziej dojrzałym i wymagającym. Widział niedoskonałości "Dżafara z Bagdadu", ale nie było to dla niego ważne. Wciąż pamiętał niezwykłe emocje jakie towarzyszyły im wspólnym przygodom. Nie zapomni tego nigdy i jeśli tylko będzie miał okazję, to zachęci swoje dzieci to podobnej podróży.

As salam alejkum!

• Plany biblioteczne