LYING GAME - Und raus bist du: Band 1

Violeta Topalova
Lying Game Sara Shepard

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Sięgnąłem po książkę nieznanej mi autorki bez większego przekonania.
Niezbyt pasjonują mnie powieści dla młodzieży, zwłaszcza, że młodzieżowcem już raczej nie jestem.
Ale poleciła mi tę pozycję Przyjaciółka, na której smak literacki mogę liczyć.

Początkowo nie byłem zachwycony, raczej zaintrygowany.
Dziecko czy młoda dziewczyna w rodzinie zastępczej to w literaturze nic nowego.
A jednak z każdą przeczytaną stroną moje zainteresowanie rosło.
Tajemniczy klub-nie klub przyjaciółek (?) zaginionej siostry bliźniaczki głównej bohaterki, dziwaczne zachowania poszczególnych osób, zagadkowe wiadomości.

Próbując rozwikłać zagadkę coraz bardziej wkręcałem się w opowieść Emmy a towarzyszący jej duch (?) tylko mocniej podkręcał temperaturę.

Zakończenie wciągnęło mnie już na tyle, że natychmiast sięgam po kolejny tom.

Polecam!!

8/10.

Sięgnąłem po książkę nieznanej mi autorki bez większego przekonania.
Ale poleciła mi tę pozycję Przyjaciółka, na której smak literacki mogę liczyć.

Początkowo nie byłem zachwycony, raczej zaintrygowany.
Dziecko czy młoda dziewczyna w rodzinie zastępczej to w literaturze nic...

Książka na końcu robi się bardzo ciekawa, następne części są lepsze. Ale i tak bardzo polecam

Na półkach: , , , , , , ,

Ale to było dobre. Myślałam, że mi się ona nie spodoba i trochę szykowałam się na głupiutką młodzieżówkę. Jednak pozytywnie się zaskoczyłam. Autorka wplotła wiele tajemnic i kiedy już myślałam, że wszystko rozgryzłem, to po raz kolejny mnie zaskakiwała.

Wiadomo, nie jest to historia wysokich lotów, ale naprawdę warto ją przeczytać.

Wiadomo, nie jest to historia wysokich lotów, ale naprawdę warto ją przeczytać.

Wciągająca. Parę razy nawet byłam tak w nią zagłębiona, że zorientowałam się w ostatnim momencie, że to już mój przystanek i muszę wysiadać x)

Jedna mała nieścisłość: kiedy Ethan odwiózł Emmę do domu po tym, jak opowiedziała mu swoją historię, ani Laurel, ani rodzice Sutton nie zwrócili uwagi na obdrapania Emmy ani na to, że nie ma butów x)

W książkach Sary Shepard najbardziej lubię to, że czytają się same. Dotyczy to zarówno serii ,,Pretty Little Liars" jak i ,,Gry w Kłamstwa".
Niewątpliwie autorka podąża utartym szlakiem, czerpiąc z tego, co już się spodobało i tworzy historię w duchu ,,Pretty Little Liars" właśnie; jest morderstwo, są kłamstwa i intrygi, i oczywiście wszystko to w świecie nastoletnich problemów.
Nic niezwykłego, nic wybitnego, jestem też pewna, że są lepsze kryminały młodzieżowe, ale:

wciąga? - wciąga.
jest zajmującą rozrywką? - jest.

Polecam zatem dla relaksu i chwili wytchnienia pomiędzy bardziej wymagającymi lekturami.

Książka ciekawa, z nutą tajemniczości, sekretów i kłamstw, czyta się szybo, lekko, młodzieżówka

Pretty Little Liars niestety nie czytałam, obejrzałam serial i dopiero po fakcie dotarło do mnie, ze jest na podstawie książek 🙈 kolejna seria autorki trafiła do mnie całkiem przypadkowo, szukałam jakiejś młodzieżówki, która nie kończy się na jednym tomie. I „Gra w kłamstwa” jest po prostu świetna 😊
Emma Paxton i Sutton Mercer to 18 letnie bliźniaczki, które nie mają pojęcia o istnieniu tej drugiej. Pierwsza została porzucona przez matkę, gdy miała 5 lat i od tamtego czasu tuła się po rodzinach zastępczych, w których nie zaznała chociażby odrobiny miłości, nie ma przyjaciół ze względu na częste przeprowadzki. Druga została oddana jako niemowlę, ma wszystko, dom, kochającą rodzinę i przyjaciół, pieniądze. Pewnego dnia Emma widzi filmik, w którym nagrana dziewczyna jest jej dokładną kopią. Znajduje ją na fb i pisze wiadomość prosząc o spotkanie, bo możliwe, ze są siostrami. Umawiają się i gdy Emma dociera na miejsce niestety Sutton się nie pojawia. Dziewczyna znajduje liścik z którego dowiaduje się, że Sutton zginęła, a Emma ma przejąć jej życie, bo sama zginie. I tak zaczyna się prawdziwa gra w kłamstwa. Emma musi się wcielić w kogoś kogo życie jest całkowitym przeciwieństwem tego co ją do tej pory spotkało. Musi grać i udawać, aby odnaleźć mordercę siostry wśród osób, których nie zna, które mają tajemnice i każda osoba wydaje się podejrzana.
Świetna intryga, w której każdy może być mordercą, każdy ma jakiś motyw. Z każdą kolejną częścią wychodzą na jaw nowe sekrety i tajemnice, pełno jest kłamstwa, obłudy, perfidnych zagrań. Hipnotyzująca fabuła, która po kolei ukazuje każdy szczegół i wątek. Świat amerykańskich nastolatków, którzy czasami myślą, ze są ponad wszystkim i mogą sobie pozwolić na więcej niż inni. Ostatni tom jest idealnym zwieńczeniem historii, utrzymany w klimacie niepewności i tajemniczości. Dodatkowo końcówka jest tak pełna emocji, ze łezki poleciały mi z oczu 😉

Emma Paxton i Sutton Mercer to 18 letnie bliźniaczki, które nie mają...

Kocham, no po prostu. Napisana tak lekko, tak ciekawie tak prawdziwie.

Te intrygi, wszystko przemyślane, zaplanowane.

Rozbudza wyobraźnię, pochłania.

Dla każdego, kobiety i mężczyzny.

Kocham, no po prostu. Napisana tak lekko, tak ciekawie tak prawdziwie.

Te intrygi, wszystko przemyślane, zaplanowane.

Rozbudza wyobraźnię, pochłania.

Dla każdego, kobiety i mężczyzny.

Kiedy zaczęłam czytać "Grę w Kłamstwa" byłam gotowa na coś niesamowitego. Czytałam już wcześniej "Pretty Little Liars" (i ją pokochałam),więc miałam nadzieję na świetną serię. Niestety trochę się rozczarowałam.
Pierwsze rozdziały bardzo mnie nudziły, ale nie poddawałam się czekając na rozwój akcji, który rzeczywiście się pojawił - po długich oczekiwaniach. Chociaż sama fabuła i pomysł były naprawdę ciekawe to według mnie akcja mogłaby rozwijać się szybciej.

To chyba moje pierwsze spotkanie z tą autorką.  Ogólnie styl jej pisania jest przyjemny , pomysł na historie bardzo fajny , wstep do tej całej historii mi się podoba , jestem ciekawa jak rozwinie się dalej ten cykl. Ciężko mi ocenić czy coś mi się bardzo nie podobało w tej książce bo to dopiero pierwszy tom. Zobaczymy jak będzie dalej.

• 2016