Kup teraz - 1 oferta w cenie od 44.99 zł do 44.99 zł

Samoa

Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: G+J Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
G+J
Kobieta na krańcu świata Samoa Polinezja Oceania podróże
literatura podróżnicza
Kobieta na Krańcu Świata
Kobieta na krańcu świata Samoa Polinezja Oceania podróże

Szkoda, że Martyna nie dotarła jeszcze do fa'fatamy, czyli kobiety, uważającej się za mężczyznę. Jednak i tak książka ta jest niezwykle ciekawa i warta uwagi. I nie jest to rzecz o transseksualizmie, a o jeszcze szerszym spojrzeniu na płeć człowieka w ogóle.

Sięgając po książkę Wojciechowskiej miałam nadzieję na coś, co dorówna poziomowi programowi telewizyjnemu "Kobieta na krańcu świata". Trochę się zawiodłam, bo książka nie opowiada o kobietach, a o transseksualistach, którzy twierdzą, że nimi nie są i nazywają się fa'afafine.

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Stwierdzenie, że zawiodłem się okrutnie na książce nie oddaje mojego rzeczywistego stanu po przeczytaniu "Samoa" Martyny Wojciechowskiej. Dotychczas uważałem, że autorka zajmuje się przygotowywaniem programów telewizyjnych, literaturą podróżniczą i ukazywaniem życia kobiet (zwłaszcza znajdujących się w trudnej...

• Przeczytane w 2013
  • Podróżnicze