The Unidentified Redhead

Okładka książki The Unidentified Redhead Alice Clayton
Okładka książki The Unidentified Redhead
Alice Clayton Wydawnictwo: Gallery Books Cykl: The Redhead Series (tom 1) literatura piękna
The Redhead Series (tom 1)
Gallery Books
2013-10-15
2013-10-15

Przez książkę przeleciałam jak burza. Ale czy to dobrze? Główna bohaterka chce zostać aktorką i dąży do tego z całych sił. Przekorny los stawia na jej drodze przystojnego obiecującego aktora, w którym zakochuje się po uszy. Problem w tym, że aktor jest od niej młodszy. I to dużo.

Mam wrażenie, że całość jest skupiona tylko i wyłącznie na seksie. Nic innego poza nim praktycznie się nie dzieje. W pewnym momencie jest aż za dużo tego. Plus to spora dawka humor. I tylko za to daję czwórkę. Nie zrobiła na mnie wrażenia.

W książce są momenty zabawne, ale za mało fabuły a za dużo seksu.

W książce są momenty zabawne, ale za mało fabuły a za dużo seksu.

Ogromne rozczarowanie. Żadnej fabuły, kompletne zero. Główny bohater jest tylko młody i ładny, natomiast główna bohaterka jest ładna i starsza i tylko w swoim mniemaniu zabawna. I ta cudowna para bez większych przerw uprawia seks, którego opisy zajmują 3/4 książki i są tak nudne że można zasnąć...

Przeczytałam pierwsza cześć a jeszcze sa 2 jak dla mnie nudne kurde to byłaby fajna jedna książka ale mimo wszystko kiedyś tamte przeczytam.

Bardzo mi przykro, bo do tej pory deklarowałam się jako bezwzględna fanka A. Clayton, a tu takie rozczarowanie. Do tej książki zabierałam się już kilka razy, nigdy nie dałam rady skończyć. Ciekawostka za pierwszym razem zaczęłam czytać od drugiej części i zorientowałam się dopiero pod koniec. To chyba tylko utwierdza w przekonaniu, jak mało fabuły jest w Tych książkach, pomiędzy nudzącymi scenami seksu. Uczucie pojawia się między bohaterami jak za pstryknięciem palców. Wydarzenia poza związkowe na szybko, w skrócie, niczym nieistotny element. Bohaterowie momentami infantylni niczym przedszkolaki...
SŁOWEM WIELKIE ROZCZAROWANIE.

Naprawdę fajna lektura, cała seria jest super. Autora ma taki lekki styl pisania i poczucie humoru w książce jest mega już dawno tak się nie uśmiałam jak czytając tą serię. Naprawdę gorąco polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Ta opinia odnosi się do wszystkich 3 książek tej serii. Historia banalna jak wiele podobnych ale na prawdę dobrze się to czyta. Autorka piszac sceny czy dialogi niejednokrotnie mnie rozśmieszyła, czasami rozczarowała nawet zezłościła a tym samym nie mozna powiedzieć że książki te są nudne. Sam fakt iż pochłonęłam tak dokładnie pochłonęłam trzy książki w 4 dni świadczy o tym, że sa napisane ciekawym jezykiem, a nawet ze sa wciągające.

To druga seria Alice Clayton po którą sięgnęłam. Po poprzedniej, w której było niewiele scen seksu chociaż była reklamowana jako pikantna nie spodziewałam się za wiele, a tu jednak zaskoczenie!!
Poznajemy Grace i Jacka. Oboje to aktorzy mieszkający w LA. Jednak to co jest nietypowe w tej historii to spora różnica wieku pomiędzy nimi i tym razem to kobieta jest starsza i to aż o 9 lat. I napisałam celowo "aż", ponieważ gdy facet ma 24 lata, a kobieta 33 to pojęcie o świecie jest diametralnie różne. Chociaż może patrze na to z perspektywy polskich młodych ludzi, a ci w USA są bardziej dojrzali... idk...

Nie mniej tak jak napisałam na początku, bardzo mocno się zaskoczyłam ponieważ w tej serii jest sporo scen seksu. Nasza para praktycznie nic innego nie robi jak tylko jest w łóżku. Nie ma pomiędzy nimi nic poza olbrzymią chemią i pożądaniem, ale autorka nie rysuje ich związku zbyt wyraźnie poza łóżkiem.

Mam wrażenie że pani Clayton trudno znaleźć równowagę. Pierwsza seria była zbyt powściągliwa, ta z kolei nie skupia się na relacji, a tylko na łóżku. Ciekawa jestem jak potoczy się ich związek na odległość i czy Michael coś namiesza, więc biorę się od razu za kolejny tom :)

Długo się zbierałam żeby przeczytać tą książkę i w końcu nastał ten dzień. Początek czytało się dobrze, ale po połowie miałam już dosyć i naprawdę na siłę skończyłam ją czytać. W sumie to nic się tam nie działo, poza rozwlekłymi opisami seksu, które stanowiły chyba 80% książki. Co za dużo to niezdrowo. Ratuje ją jednak ciekawy styl pisania autorki. Dałabym 6,5/10.

To moja druga seria Alice Clayton. Poprzednia mi się podobała, choć była nierówna. Nie każda część była napisana tak samo dobrze. Jedno, co jest niezmienne u Alice Clayton to specyficzne poczucie humoru. Głupkowate, beztroskie, bez hamulców. I to właśnie największy atut jej twórczości.

Co wyróżnia Jacka i Grace wśród przeciętnych par z powieści dla kobiet? Pierwsza na myśl przychodzi spora różnica wieku (z tym, że to on jest młodszy). Choć oboje są bardzo atrakcyjni (jakże by inaczej!) to jednak autorka podkreśla jak bardzo Grace to przeżywa. Nie pomaga też, że za chwilę na ekrany kin ma wejść film na podstawie bardzo popularnych opowiadań dla kobiet, w którym główną postać męską zagrał Jack. Nie trudno zgadnąć, że dziewczyny za nim szaleją. Ten facet może mieć każdą, więc co robi z początkującą aktorką starszą od siebie prawie o dekadę? Nie tylko Grace zadaje sobie to pytanie. A brukowce określające ją mianem "starszej pani" (choć ma tylko trzydzieści trzy lata!),zdecydowanie zabrnęły za daleko.

Słabą stroną tej powieści są sceny łóżkowe. Są... jakby to określić... za bardzo. To taka trochę pornografia science fiction. Jednak równoważny to poczucie humoru bohaterów. Najpiękniejsze w tej parze jest to, że potrafią razem śmiać się do łez i bólu brzucha. Są wobec siebie bardzo swobodni i nie wstydzą się odstawić głupawki. Między nimi w błyskawicznym tempie pojawiła się bardzo głęboka zażyłość, ale ich relacja zostaje wystawiona na próbę. Grace dotknęła prawdziwa klęska urodzaju. Nie tylko spotkała fantastycznego faceta, ale też dostała swoją wymarzoną rolę w musicalu! Wreszcie jej kariera ruszy do przodu. Problem w tym, że aby zrealizować swój zawodowy cel będzie musiała zostawić swojego ukochanego i na bliżej nieokreślony okres czasu przenieść się na drugi koniec kraju. Czy iść świeży wciąż jeszcze związek przetewa taką rozłąkę?

Choć zakończenie mnie trochę rozczarowało, zaraz zabieram się za kolejną część. Przeczuwam, że związek na odleglość będzie mniej pornograficzny niż w pierwszej części i to stwarza szansę dla rozwinięcia fabuły. Jestem bardzo ciekawa jak Ruda poradzi sobie na scenie.

• Alice Clayton
  • 2016