Niecierpliwość

Okładka książki Niecierpliwość
Jurij Walentinowicz Trifonow Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Seria z klepsydrą powieść historyczna
powieść historyczna
Seria z klepsydrą
Wydawnictwo Literackie
1981-01-01
1981-01-01
literatura rosyjska

Okładka książki Literatura na świecie nr 8/1986 (181) Leszek Engelking, Marian Grześczak, Jacek Illg, Florian Nieuważny, Dmytro Pawłyczko, Walentin Rasputin, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Parujr Sewak, Wiktor Szkłowski, Jurij Walentinowicz Trifonow, Mykoła Worobjow
Ocena 0,0
Literatura na ... Leszek Engelking, M...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 11/1982 (136) Ryhor Baradulin, Aleksander Barszczewski, Danuta Biczel-Zahnietawa, Janka Bryl, Wasil Bykau, Sokrat Janowicz, Eugeniusz Kabatc, Uładzimir Karatkiewicz, Aleksiej Karpiuk, Jakub Kołas, Janka Kupała, Borys Mozajew, Florian Nieuważny, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Janka Sipakou, Maksim Tank, Jurij Walentinowicz Trifonow
Ocena 0,0
Literatura na ... Ryhor Baradulin, Al...

więcej Więcej

Książka o terrorystach rosyjskich w latach 1878 - 1880 , próbujących zamordować cara. Trifonow pokazuje ich ludzką stronę ale jednocześnie gloryfikuje ich fanatyzm.
Bo jak inaczej niż fanatyzmem można nazwać naiwną wiarę, że zabicie cara zmieni w Rosji ustrój, albo że socjalizm jest lekiem na całe zło.

• Plany biblioteczne
  • Historyczne