Piłka nożna w okupowanym Krakowie

Okładka książki Piłka nożna w okupowanym Krakowie
Stanisław Chemicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Cracoviana reportaż
reportaż
Cracoviana
Wydawnictwo Literackie
1982-01-01
1982-01-01
piłka nożna okupacja Kraków

więcej Więcej

Świetny przegląd piłkarskiego życia w okupowanym Krakowie. Mecze, zawodnicy. działacze,rozgrywki sędziowie a nawet bójki. Mamy też życiorysy ludzi którzy zginęli w czasie II wojny światowej. W tle Gracz. Młynarek. Giergiel. Jurowicz. Woźniak i wielu innych

Fajna pozycja, jak na to, że to jakaś praca magisterska czy coś w ten deseń. Sporo tabelek,wyników, troszkę ciekawostek. za kilka zł warto :)

Nazwiska, statystyki i anegdoty. Całkiem sporo anegdot. Od historii żon szyjących mężom spodenki ze stor okiennych, przez harmonogramy turniejów w "systemie chronionym" (każdy mecz na innym boju, w innej dzielnicy miasta) i jednodniowych mistrzostw 2x15 w obawie przed obławą z nagrodami do zdobycia w postaci piłki do gry w piłkę, obrazu olejnego lokalnego malarza czy...

• Sport
  • Historia