The Cloud Roads

Martha Wells Wydawnictwo: Night Shade Books fantasy, science fiction
Night Shade Books
2011-03-01
2011-03-01

Doskonała :) Ilekroć udaje mi się trafić na książki, których autorzy tworzą oryginalne światy bez posiłkowania się wciąż tymi samymi mitologiami czy legendami, już na wstępie przyznaję im dodatkowe punkty. Książki Marthy Wells z serii Raksura są oryginalne - zarówno pod względem świata, jego historii, jak i zapełniających go postaci. Sama historia - podróży głównego bohatera w poszukiwaniu swoich korzeni oraz swojego przeznaczenia - nie jest może szczególnie nowatorska, lecz w połączeniu z niezwykłymi realiami, nabiera nowych kolorów :) Do tego dochodzą ciekawi bohaterowie, lekkie i zabawne dialogi oraz zagadki do rozwiązania. Ja jestem zafascynowana :)

Więcej: https://nanikowy.blogspot.com/2017/09/the-cloud-roads-martha-wells.html

• Hej przygodo