Droga przez kłamstwa

Okładka książki Droga przez kłamstwa
Ann Cleeves Wydawnictwo: Amber Cykl: Vera Stanhope (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Vera Stanhope (tom 2)
Telling Tales
Amber
2013-07-30
2013-07-30
Ewa Kowalska
Yorkshire wieś Anglia kryminał literatura brytyjska zbrodnia intryga kobieta

więcej Więcej

To trzecia książka Ann Cleeves, którą przeczytałam. Każda pochodziła z innej serii. I choć każda mi się podobała (i ta też) to dostrzegam już pewien schematyzm. Za każdym razem jest to mała społeczność, ginie młoda osoba, brane są zatem pod uwagę wątki pedofilskie.
Zobaczymy, co będzie dalej, bo sięgam po kolejny tom serii szetlandzkiej.

Zapowiadało się ciekawie. Jako posiadacz dwóch pierwszych części "Kwartetu Szetlandzkiego" (teraz już cyklu) bardzo ciekaw byłem drugiej bohaterki. Z biblioteki wypożyczyłem dwie bo dwie były (ta wcześniejsza) i zawiodłem się. Pani inspektor niesympatyczna, w ogóle nie da się jej lubić. Od około połowy autorka wskazuje rozwiązanie albo/albo, aby na niespełna dwadzieścia...

Po pierwszej książce z serii przez którą ciężko mi było przebrnąć druga mile mnie zaskoczyła. Ciekawa historia, która może nie wciąga jak Nesbo czy Kallentoft, ale nie jest stratą czasu. Może nawet powinno się zaczynać czytanie serii od tej części.

Jedno kłamstwo ciągnie za sobą kolejne....

Bardzo ciekawy, zgrabny kryminał. Akcja rozgrywa się w małej wiosce, gdzie wszyscy się znają, wszyscy są ze sobą powiązani, i wszyscy,w pewnym sensie kłamią.

Nic wielkiego,żadnych potworów,żadnych psychopatów, zwyczajni mili , uczynni, wiejscy ludzie. A jeden z nich jest mordercą - czy to możliwe?
Prowadząca śledztwo Vera Stanhope wchodzi do ich życia i przygląda się im ...

Stosunkowo prosta historia kryminalna. Świetnie napisana. W obyczajowym tle tęsknota za ciepłem rodzinnego domu. Oceniam wysoko i polecam.

Ciekawa historia opowiedziana powoli, ale nie nudnie. Do przeczytania w jeden dzień.

Drugi tom przypadł mi do gustu dużo bardziej, niż pierwszy. Choć domysliłam się kto stoi za zbrodniami szybciej, niż bym chciała, bardzo fajnie się czytało.

Zgrabnie poprowadzona i spokojnie, ale dobrze napisana kolejna historia z komisarz Verą Stanhope. Tym razem wyjazdowe śledztwo na wybrzeżu. Okazja dla czytelników na poznanie atmosfery kolejnego fragmentu angielskiej prowincji. Do poczytania bez pośpiechu i nastawienia na dramatyczne akcje.

To jest właśnie siła niepozornej dobrej literatury

• Kryminał
  • 2014
  • Kryminały
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2019
  • 2015

Dodaj cytat z książki Droga przez kłamstwa