Przedwojenne samochody i motocykle

Okładka książki Przedwojenne samochody i motocykle
Tomasz Szczerbicki Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Najpiękniejsze fotografie [Wydawnictwo RM] albumy
albumy
Najpiękniejsze fotografie [Wydawnictwo RM]
Wydawnictwo RM
2012-10-15
2012-10-15
auta motocykle

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Jak dla mnie - zupełne rozczarowanie. Książka chudziutka (ledwie 120 stron), z takim sobie doborem zdjęć i wątłą zawartością merytoryczną. Ja rozumiem, to nie dysertacja naukowa, ale autor skubnął informację tu, skubnął tam, dał kilka tabelek, a wszystko napisał wyraźnie z punktu widzenia Warszawy, po macoszemu traktując resztę kraju.

Co do samych zdjęć - na ogół są ładne, ale na żadne rewelacje nie ma co liczyć. Większość ilustracji pochodzi ze zbiorów prywatnych autora i przedstawia samochód bądź motocykl z właścicielem/kierowcą. Zabrakło widoczków z codziennego ruchu, podobnie jak i zabrakło szeregu więcej niż przyzwoitych zdjęć z regularnych archiwów (poza kilkoma rodzynkami z ADM), przez co ilustracji sprzed 1920 roku jest sztuk trzy. Odrębny kłopot sprawiają podpisy pod zdjęciami - z jednej strony nierzadko dublujące informacje podane we wstępie, z drugiej zaś denerwująco często pozbawione marki sportretowanego pojazdu.

Jest to więc książka w zasadzie do jednokrotnego przejrzenia, co o tyle smuci, że przy odrobinie wysiłku można było zrobić z niej prawdziwą perełkę...

Co do samych zdjęć - na ogół są ładne,...

Dodaj cytat z książki Przedwojenne samochody i motocykle