Przepiórki w płatkach róży

Okładka książki Przepiórki w płatkach róży
Laura Esquivel Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Klub Książki Doroty Wellman literatura piękna
literatura piękna
Klub Książki Doroty Wellman
Como agua para el chocolate
Znak Literanova
2013-07-15
1993-01-01
Elżbieta Komarnicka
literatura meksykańska miłość

Jestem zauroczona tą książką. Nie z tego świata, magiczna, pełna poezji.
Film jeszcze lepszy.

to bajka. magia, poezja. tą książkę się czuje, nie rozumie. to książka dla poetów, marzycieli, pięknoduchów potrafiących zobaczyć to co niewidoczne i odczuwać wszystkie emocje.

Jak ja ostatnio lubię takie historie ! Nie wiem jak to określić, ale ta powieść przypomina mi trochę "Spóźnionych kochanków" , ale nie dosłownie. Nie umiem tego wytłumaczyć ;) Historia opowiada o niespełnionej miłości, która trwa pomimo kolei losu. I te dania !!! Chyba po prostu lubię czytać o miłości i o jedzeniu! ;P bo zdaje sobie z tego sprawę jak wiele miłości można...

Po pierwszym rozdziale czuć lekki powiew świeżości, potem powieść przydycha, aż zaczyna lekko gnić.

Jestem rozczarowana. Czytywałam kiedyś różne powieści z literatury iberoamerykańskiej i prawie zawsze mi się podobały. Ta powieść jest niestety słaba: pisana prostym językiem, stylem rodem z tandetnych romansów. Nie polecam. Przepisy kulinarne wplecione w książkę są praktycznie nie do wykonania w rzeczywistości i na oko widać, że nic by z takiego gotowania nie wyszło.

Świetna! Tłumaczenie tytułu ani trochę mi się nie podoba, ale sama powieść, jej konstrukcja, emocje, postaci... niby prosta rzecz, a tak zgrabna i tak narrancyjnie ciekawie poprowdzona! Polecam gorąco.

Wspaniale się czyta! Ciekawa opowieść, oryginalny pomysł na wplatanie przepisów kulinarnych w treść opowieści. Szczypta magii, dużo miłości, barwne opisy smaków, zapachów i uczuć. Tego mi było trzeba!
Bardzo polecam.

Uczta dla ducha. Ciekawe meksykańskie przepisy przeplatane historią o zakazanej miłości - bez zbędnego rozpisywania się, całość wyszła apetycznie.
Książka została napisana bardzo ciekawym stylem, czytając aż czułam te wszystkie aromaty wydobywające się z kuchni początku XX wieku. A sama historia - intrygująca. Obowiązkiem najmłodszej córkej w rodzinie jest opiekować się...

Eh te romanse... Mogłyby być bardziej wiarygodne ;p Chyba że z góry grupą docelową są stare panny bądź dewotki :D
Zakończenie słabe. Na plus przepisy (chociaż też już raczej nie praktyczne i mało wykonalne) i objętość, szybko poszło.

Wybitna książka, no naprawdę wybitna. Poruszająca, budząca ciekawość, rozczulająca, ale też dosyć filuterna. No i świetna forma - każdy rozdział to przepis, którego instrukcje przeplatają się z historią. Świetnie się bawiłam przy lekturze i nie wiem czy ta książka nie stanie się jedną z ulubionych.

1 272
  • 2013