Przepiórki w płatkach róży

Laura Esquivel Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Klub Książki Doroty Wellman literatura piękna
Como agua para el chocolate
2013-07-15
Elżbieta Komarnicka
Klub Książki Doroty Wellman
literatura meksykańska miłość

Jestem rozczarowana. Czytywałam kiedyś różne powieści z literatury iberoamerykańskiej i prawie zawsze mi się podobały. Ta powieść jest niestety słaba: pisana prostym językiem, stylem rodem z tandetnych romansów. Nie polecam. Przepisy kulinarne wplecione w książkę są praktycznie nie do wykonania w rzeczywistości i na oko widać, że nic by z takiego gotowania nie wyszło.

Świetna! Tłumaczenie tytułu ani trochę mi się nie podoba, ale sama powieść, jej konstrukcja, emocje, postaci... niby prosta rzecz, a tak zgrabna i tak narrancyjnie ciekawie poprowdzona! Polecam gorąco.

Wspaniale się czyta! Ciekawa opowieść, oryginalny pomysł na wplatanie przepisów kulinarnych w treść opowieści. Szczypta magii, dużo miłości, barwne opisy smaków, zapachów i uczuć. Tego mi było trzeba!
Bardzo polecam.

Uczta dla ducha. Ciekawe meksykańskie przepisy przeplatane historią o zakazanej miłości - bez zbędnego rozpisywania się, całość wyszła apetycznie.
Książka została napisana bardzo ciekawym stylem, czytając aż czułam te wszystkie aromaty wydobywające się z kuchni początku XX wieku. A sama historia - intrygująca. Obowiązkiem najmłodszej córkej w rodzinie jest opiekować się...

1964

Eh te romanse... Mogłyby być bardziej wiarygodne ;p Chyba że z góry grupą docelową są stare panny bądź dewotki :D
Zakończenie słabe. Na plus przepisy (chociaż też już raczej nie praktyczne i mało wykonalne) i objętość, szybko poszło.

Wybitna książka, no naprawdę wybitna. Poruszająca, budząca ciekawość, rozczulająca, ale też dosyć filuterna. No i świetna forma - każdy rozdział to przepis, którego instrukcje przeplatają się z historią. Świetnie się bawiłam przy lekturze i nie wiem czy ta książka nie stanie się jedną z ulubionych.

Kupiłam tą książkę w dniu premiery ponieważ była polecana przez Dorotę Wellman. I cieszę się, że czekała na swoją kolej aż do teraz kiedy ją przeczytałam. To było męczenie książki, ale przeczytałam. Matko święta jak mnie główni bohaterowie irytowali w tej książce ... Mama Elena normalnie sama bym jej nienawidziła ... ta tradycja, że córka, któraś ma sobie nie układać życia...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam, polecam, polecam :)

Jakie składniki są potrzebne do wypieczenia
doskonałej w smaku historii miłosnej?

Początek XX w. na meksykańskim ranczo, piękne krajobrazy, wspaniały klimat... Czegóż chcieć więcej, by dorastająca dziewczyna mogła wieść szczęśliwe życie? Okazuje się jednak, że pragnienia potrafią palić jak rozgrzany rondel, zwłaszcza gdy jedno młode serce bije w rytmie drugiego...

Bardzo w stylu iberoamerykańskim. Przypomina po troszę Allende, po troszę Vargas LLosę. Pyszna i piękna historia opowiedziana w magiczny sposób, okraszona przepisami na tradycyjne potrawy.
Autorka pięknie prowadzi przez meandry miłości. Trochę się razem z nią wściekamy, zżymamy, smucimy, śmiejemy, niedowierzamy - feria uczuć i przeżyć w stylu latino, przyprawione szczyptą...

Dyskusje

1 248