Kicia Kocia i straszna burza

Okładka książki Kicia Kocia i straszna burza Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia i straszna burza
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 6) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 6)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2012-05-14
2012-05-14
24 min.
kicia kocia anita głowińska burza strach literatura dziecięca dla dzieci

Okładka książki Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio i ćwicze... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio mówi pierwsze słowa Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio mówi pie... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część poświęcona jest warunkom pogodowym, a w szczególności tak ekstremalnym jak burza.
Omówione zostaje co należy robić, a czego absolutnie nie powinno się, gdy zastanie nas gwałtowna burza podczas pobytu na dworze. Dzieci dowiedzą się co najbardziej przyciąga pioruny i gdzie się najlepiej schować. Absolutnie nie pod drzewami. A jeżeli chcecie poznać bliżej burzową przygodę Kici Koci i jej przyjaciół, to koniecznie przeczytajcie.

Polecam całą serię!

Kicia Kocia zachwyca ponownie. Tym razem czeka ją przygoda ze straszną burzą w roli głównej. Dzięki tacie Kici Koci dowiadujemy się, że podczas burzy nie można jeździć na rowerze, chować się pod drzewami czy chronić się parasolem przed deszczem. Adelka, Pacek i Kicia Kocia chowając się w pobliskiej piekarni przeczekali straszną burzę w bezpiecznym miejscu

Kolejna przyjemna, krótka książeczka z serii o Kici Koci, tym razem dzieci mogą dowiedzieć się wielu ważnych informacji o tym, jak należy się zachować w trakcie burzy.

Dobra książka z sensownym walorem edukacyjnym.
Z uwagi na konotację użytych słów i wyrażeń uważam jednak, że jest to jedna ze słabszych książek w serii.

Dobra książka z sensownym walorem edukacyjnym.

Póki co jedna z lepszych książeczek z serii o Kici Koci jakie miałam okazję wraz ze swoimi dziećmi przeczytać. Książeczka traktuje o prawidłowym zachowaniu w trakcie burzy, która nas złapie w momencie gdy przebywamy na zewnątrz. Dzieci dowiadują się czy stanie pod drzewem czy parasolem podczas burzy jest bezpieczne, jaką pozycję najlepiej przyjąć (stać, siedzieć czy też kucać) oraz z czego lepiej w czasie burzy nie korzystać (z roweru, metalowych drabinek itp., itd.) Bardzo fajna książeczka.

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

W tej krótkiej książeczce zostało zawarte kilka bardzo ważnych informacji na temat tego, jak powinniśmy się zachowywać i czego nie powinniśmy robić w trakcie burzy. W bardzo ciekawy i prosty sposób można przekazać dziecku potrzebną wiedzę.

Burzowe ABS dla małego i dużego.

Burzowe ABS dla małego i dużego.

Seria o Kici Koci to taka nowoczesna wersja "Poczytaj mi Mamo". Z tym że skupiamy się na jednej rodzinie kotków. I ta jedna rodzina przeżywa standardowe przygody - idą do lekarza, razem się bawią, razem się uczą. Nasze dzieci z nutką sentymentu w dorosłości będą wracały do tego tytułu, twierdząc jakie to było mądre :-)

Powyższa część dotyczy zachowania w czasie burzy. Za pomocą urokliwej bohaterki dowiadujemy się o wszystkim, co powinniśmy robić w czasie burzy. Wszystko dokładnie tłumaczy nam jej tata, czyli powiedzmy Pan Kot. Wiemy gdzie nie wolno się chować, co dokładnie zrobić aby uchronić się przed strasznym piorunem i jak zareagować, gdy tylko zrozumiemy, że burza jest tuż obok.

Tradycyjnie autorka używa języka prostego. Bez trudnych zwrotów i z wyrazami łatwymi do przeczytania dla dziecka uczącego się czytać. Zarówno 2-latek jak i 8-latek będą zaciekawieni przygodami małej Kici.

Powyższa część dotyczy zachowania w czasie burzy. Za...

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia