Anna Gavalda Wydawnictwo: J'ai Lu literatura piękna
francuski
J'ai Lu
literatura piękna
francuski

,,Jesteśmy samotni, ale czy naprawdę musimy być wobec siebie obojętni. Zauważ mnie, gdy mijamy się w tłumie."

Niedawno zaczęłam czytać książkę Anny Gavaldy ,,Chciałbym, żeby ktoś gdzieś na mnie czekał". Książka ta jest moim zdaniem ciekawa, ale i też w pewnien sposób dziwna. Zaciekawiła mnie ona ze względu na Francję, która jest moim ulubionym państwem, a akcja się właśnie...

Maleńka, króciutka ale ale To ale najważniejsze - opowiadania o rzeczach ważnych i niełatwych. Kto obecnie będzie tak odważny by powiedzieć - nie che byc sam, chciałbym by ktoś na mnie czekał .. Zapraszam do lektury po nieco refleksji

Nie przepadam za opowiadaniami, ale te są świetne

Styl przypomina mi Murakamiego. Tęsknota za miłością, samotność, niespełnione uczucie z przeszłości, o którym nie da się zapomnieć...

Mieszane uczucia towarzyszą czytaniu tej książki. Zbiór opowiadań czasem przeraża, innym razem śmieszy, to znów wzrusza i smuci. Trudne i nietypowe przypadki, życie pokazane z różnej strony.

Ksiazke umiesciłam na półkach "do przemyśleń", bo opowiadania, choc przez chwile, ale do tego zmuszają.
Napisane nietypowym językiem. Zdania oszczędne, myśli jakby wyrwane z kontekstu. Chwilami, sposób narracji i przedstawienie treści, przypomina mi filmy Woody Allena. Galeria różnorodnych postaci, i tych zwyczajnych, jak sąsiad z domu obok i bardziej...

Książka słaba. Wogule mnie nie poruszyła, flaki z olejem. NIE POLECAM!!!!!!!!!!!

Trudno ustosunkować się do książki tak nietypowej.

Szybko się czyta i niekiedy nawet bawi ale określiłabym ją mianem "dziwnej".

Z jednej strony, te krótkie historie są ciekawe i każda ukazuje trochę inny świat swoich bohaterów, a z drugiej te opowiadania są na tyle specyficzne i mało porywające, że chyba drugi raz bym tej książki nie przeczytała.

Not my style.

Przeczytałam "Lepsze życie". Z blurba i nazw rozdziałów myślałam, że mam przed sobą niezwykłą książkę, a wcale tak nie było. No ale dużo się mówi, że Gavalda jest dobra, dlatego nie skreśliłam jej od razu. Kiedy nadarzyła się okazja, wróciłam do domu z książką o tym ładnym, prostym tytule. Zbiór opowiadań. No nieźle, teraz to już na pewno wszystko się wyjaśni - myślałam....

Ciekawe, różne, przyjemne opowiadania. Czasem zaskakujące, generalnie wciągające. Dobrze się czyta.

• 2013
  • 2012