Niepiękne dzielnice

przedwojenna Warszawa
Państwowy Instytut Wydawniczy
literatura faktu
przedwojenna Warszawa

Bardzo ciekawy zbiór reportaży przedwojennych autorów o bolączkach trapiących Warszawę w okresie II RP. Bogaty i barwny język, niezłe ilustracje.

Przeczytałam kilka reportaży (przedwojennych o Warszawie). Dość przygnębiających - trzeba przyznać.
Najbardziej podobało mi się "Drewniane miasteczko" o Marymoncie. Zabawnie porównać to miejsce z wieżowcami Rudy i Potoku - po dwadzieścia ileś pięter każdy:)

• Historia mniej dawna
  • Polska
  • Reportaż
  • Biblioteka
  • Varsaviana
  • Warszawa

Dodaj cytat z książki Niepiękne dzielnice