Isla and the Happily Ever After

Okładka książki Isla and the Happily Ever After Stephanie Perkins
Okładka książki Isla and the Happily Ever After
Stephanie Perkins Wydawnictwo: Dutton Books Cykl: Anna i pocałunek w Paryżu (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Anna i pocałunek w Paryżu (tom 3)
Dutton Books
2014-05-15
2014-05-15

"– Czy­ste karty inspi­rują arty­stów.
Uśmie­cham się sze­rzej.
– Czy­ste karty – mówi dalej – mają nie­ogra­ni­czone moż­li­wo­ści."

Isla jest niepoprawną romantyczką. Od pierwszego roku w School of America w Paryżu podkochuje się w Joshu. Z czasem okazuje się, że chłopak odwzajemnia jej uczucia. Zbliżają się do siebie i spędzają razem każdą wolną chwilę.

Ich wyjazd do Hiszpani miał być pełen romantycznych chwil. Jednak okazał się początkiem ich problemów. Czy młodzi bohaterowie sobie z nimi poradzą? Czy uczucie, które ich połączyło będzie na tyle silne?

Przenosimy się do świata młodych bohaterów, obserwujemy ich miłosne uniesienia, chwile pełne namiętności, czułości, pocałunków i motyli w brzuchu. Ale żeby nie było za słodko, bohaterowie mają też przed sobą trudne chwile. Będą musieli stawić czoła problemom i ponieść konsekwencje swoich czynów. Będą musieli podjąć decyzje, które będą miały wpływ na ich przyszłość. Przede wszystkim będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę pragną.

Muszę przyznać, że nie porwała mnie ta część tak mocno, jakbym tego chciała. Były momenty, które mi się podobały, ale były też takie, w których książka mnie nudziła. Podobała mi się pasja Josha i to, co stworzył przedstawiając swoją historię. Szczególnie ta druga, poprawiona wersja i to romantyczne zakończenie tej książki. Podobało mi się również to, że mogłam 'ponownie spotkać' bohaterów z poprzednich części. Pierwsza część jak dla mnie wypadła najlepiej.

"– Czy­ste karty inspi­rują arty­stów.
Uśmie­cham się sze­rzej.
– Czy­ste karty – mówi dalej – mają nie­ogra­ni­czone moż­li­wo­ści."

Ich wyjazd do...

I skończyłam ostatnią książkę z tej serii (chyba :D). Wydaje mi się, że ten konkretny tom jest najciekawszy i najpełniejszy. Przedstawiona historia jest przesłodka, ale z drugiej strony traktuje też o naszych słabościach. Bohaterowie są dobrze nakreśleni, choć wciąż wyczuwa się tam wymuszone postacie. Pewnie skuszę się na inne powieści tej autorki, o ile będzie ona pisała obyczajówki/romanse. Ogólnie polecam. Książka dostępna jest raczej po angielsku, ale język nie jest masakrycznie trudny. Raczej prosty i baaardzo dużo można wywnioskować z kontekstu.

• Czekam na polskie wydanie
  • Przeczytane po angielsku