Plastusiowy pamiętnik. Przygody Plastusia

Maria Kownacka Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Plastuś (tom 2) Seria: Seria Limitowana literatura dziecięca
2013-06-07
2013-06-07
Seria Limitowana
Plastuś pamiętnik

Oficjalne recenzje i

Osiemdziesiąt lat to jednak wiele

Link do recenzji

Kiedy dowiedziałam się, że jest to lektura na ferie dla mojego pierwszoklasisty, myślałam, że będzie koszmar. Nie ten język ("skulgnąłem", "drapichrusty", "rosochata"), nie te realia (kałamarz, stalówki, fartuszek). A jednak! Już nie mam wątpliwości, że ta książka jest magiczna i ponadczasowa!

Cudowna lektura dla dzieci i rodziców. Radosne przygody dzielnego Plastusia są wspaniałym sposobem na podróż w czasie do lat szkolnych. Polecam każdemu!

Czytałam ją na noc sześciolatkom i były wniebowzięte.

Na półkach: , , , , ,

Moja opinia jest mocno subiektywna. Kiedy wspominam tę książkę robi mi się ciepło na sercu. Przeczytałem ją pięć może sześć razy miom dzieciom do snu. Ekranizacja tej książki to moje dzieciństwo. Polecam rodzicom jako wspólną lekturę z dziećmi.

Kolejna z ulubionych książek dzieciństwa. Co prawda część druga podobała mi się trochę mniej, ale z sentymentem wracam do wspomnień o plastelinowym ludziku.

Pierwszy raz czytałam o Plastusiu jako małe dziecko, w I lub II klasie szkoły podstawowej. Książka pozostała w mojej pamięci w szczątkowych ilościach tylko dlatego, że po lekturze w szkole każde dziecko miało ulepić swojego Plastusia.
Do pozycji wróciłam jako dorosła osoba, nie z sentymentu, lecz z konieczności.
Książeczka napisana przyjemnie, lekko, z przyzwoitymi...

ha uwielbiałam plastusia i jak poszłam do 1 klasy to Mama zrobiła mi plastusia z plasteliny miałam w piórniku jak Tosia!

Bardzo mądra i pouczająca książka dla dzieci.

Książka mojego dzieciństwa.
Nie wiem, czy więcej pamiętam z książki, czy bajek w telewizji, ale jedno wiem, że miałam swojego Plastusia w piórniku.

Jak wspominam dzieciństwo to ta właśnie książka przychodzi mi na myśl jako jedna z pierwszych. Miło mi się ją czytało jako lekturę dla malucha :)

• Dzieciństwo
  • Lektury