Tamtego lata nad Sekwaną

Agnieszka Błotnicka Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura obyczajowa, romans
Nasza Księgarnia
2013-07-17
2013-07-17
sekwana francja małżeństwo uczucia paryż

Agnieszka Błotnicka (ur. 1966) ma na LC 6 książek, 8 fanów, a notowania omawianej to: 5,85 (52 ocen i 18 opinii)
Liczby same mówią za siebie, więc ja tylko zaznaczam, że to literatura z Biblioteki w Toronto, co "widać, słychać i czuć", bo tylko taką udostępnia Polonii troskliwa Ojczyzna.

Mnie zafrapowała już okładka, na której wyczytałem:
"....kawa w termosach była chłodniejsza od wymiętego prześcieradła w ich hotelowym pokoju..."

Wzruszyłem się jak stary siennik, bo w odległej przeszłości nieraz, na wymiętym hotelowym (gorącym) prześcieradle, poparzyłem się kawą (również gorącą) z rozbitego pechowo termosu. Ale w ogóle książka cenna dla wszystkich kobiet zawiedzionych swoim stadłem małżeńskim.

Sursum corda!

A za sugerowaną nadzieję, że każdej zawiedzionej może się jeszcze przytrafić piękny romans - gwiazdek 6.
Snujcie marzenia. To nic nie kosztuje!

Mnie zafrapowała już okładka, na ...

Przyjemne czytadlo

Przyjemne czytadlo

1964

Całkiem przyjemna lektura na letni wieczór. Może też być na jesienny lub zimowy. Pogodna, mimo, że dotyka trudnych tematów: wypalony związek, ucieczka w pracę, brak poszanowania dla cudzej prywatności, poszukiwanie sensacji za wszelką cenę i młodzieńczy bunt, sprzeciw wobec zakłamania, bezduszności. Do tego rodzące się uczcie i to w klimacie Paryża.

Przyjemna lektura. Szybko się czyta /na dwa wieczory/. Monika Grosz /adwokat firmy Winkler i Chądzyński/ jest obrońcą w sprawie: Jacek Pohl -Lewicki. Student, który założył stronę internetową i potentat prasowy /bezkarny/. Mąż Moniki- Wojtek oraz Tomasz /wdowiec/ i Monika. Dlaczego firmie prawniczej zależy na obronie Jacka to mała tajemnica. Dawna miłość dochodzi do głosu. Wszystko powoli się wyjaśnia. Mnie spodobał się klimat tej lektury, a więc polecam ją do przeczytania, by odpocząć od codzienności.

2028

Temat delikatnie mówiąc oklepany, bo jak tu pojechać w interesach do Paryża i nie zakochać się? To by była obraza majestatu. Monika Grosz to ambitna prawniczka, której drogi z mężem Wojtkiem powoli się rozchodzą. Wybiera kontrakt w Paryżu i reprezentowanie kapryśnego klienta Jacka od zaplanowanego urlopu z mężem w Portugalii. Skwarne lipcowe klimaty w Paryżu przypominają jej beztroskie lata narzeczeństwa, ale spotyka na swej drodze dawnego klienta Tomasza i wiadomo już, jak się akcja potoczy. Opis wakacyjnego romansu z pewnością się wam spodoba, a lektura uczy że warto walczyć o swoje szczęście i nie godzić się na dawno wypalone związki. Miła odskocznia od poważniejszych książek.

W trakcie podróży służbowej Monika spotyka dawnego znajomego i zakochuje się nie tylko w Paryżu...

Do szybkiego przeczytania i szybkiego zapomnienia.

Do szybkiego przeczytania i szybkiego zapomnienia.

Książka pokazuje jak niepielęgnowane uczucia przestają istnieć i odbierają nam radość życia, do momentu aż znów kogoś pokochamy.:)

Książka doskonale opisuje życie w które wkradła się rutyna, wypalenie...
Praca, dom, praca. Daje do zrozumienia, że czas jest w stanie zainfekować nawet to co najważniejsze- uczucie, miłość do drugiej osoby.
Książka zmusza do refleksji i przemyśleń, czym rzeczywiście jest szczęście.
Jest dowodem na to, że zanim znajdziemy przyszłość, przeszłość jest w stanie nas zgubić.

Książka doskonale opisuje życie w które wkradła się rutyna, wypalenie...
Książka zmusza do refleksji i przemyśleń, czym rzeczywiście jest szczęście.

Uwielbiam tę książkę. Dla mnie to była wielka przyjemność podczas czytania. Wspaniała książka oraz piękny i urokliwy Paryż. Bardzo miło wspominam tę książkę. Jestem bardzo zadowolony.
Polecam

Polecam