The Game Changer

Okładka książki The Game Changer J. Sterling
Okładka książki The Game Changer
J. Sterling Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: The Perfect Game (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Perfect Game (tom 2)
Amazon Digital Services
2013-06-25
2013-06-25

Druga część serii Jenn Sterling o Jacku Carterze i Cassie Andrews. Prawdziwa gwiazda baseballu i fotografka, która swojej szansy postanowiła szukać w Nowym Jorku. W pierwszej części Jack ubiegał się o serce Cassie, ich miłość kwitła, kiedy ktoś nagle postanowił między nich wejść i wszystko zniszczyć. Kiedy wszystko wraca do normy, Jack leci za swoją miłością na drugi koniec kraju. Staje w progu mieszkania swojej ukochanej i... No właśnie, czy to było zaskoczenie? Otóż nie było, oczywiście pogodzili się. Bez żadnego spoilerowania jestem w stanie to powiedzieć, bo dokładnie tak, jak poprzednia część - wszystko było przewidywalne.
Nie pokładałam wielkich nadziei w kolejnej książce z trylogii "The Perfect Game", bo wiedziałam, że ta historia spokojnie mogłaby zostać zakończona na poprzedniej części. Jednak autorka zdecydowała się na kolejne części i to jest absolutnie w porządku, bo ma zwolenników swoich książek. Ja jednak lubię sobie czasem poczytać jakieś niewymagające książki, bo te z pewnością można do takich zaliczyć.

Były zapowiadane kolejne wielkie kłopoty, kolejne próby, na które zostanie wystawiony związek Cassie i Jacka, miały być fajerwerki, wielki ogień, a tymczasem to nie było nawet niewielkie ognisko. Przez pierwsze ponad 200 stron (a było ich niewiele ponad 300) nie działo się dosłownie nic. Właściwie jedynym ciekawym momentem było to, jak Jack opowiadał o tym, co się działo w czasie, w którym się nie pokazywał u Cassie. Fajnie było się dowiedzieć, co u niego było słychać i jak rozwiązał swój największy problem, który rozdzielił go z Cassie. Reszta scen to ich rozłąka - seks, seks - rozłąka. Dopiero po 200 stronie rozpaliliśmy ognisko i cała ta sielanka między Jackiem i Cassie się zaczęła kończyć, a w całej tej aferze (moim zdaniem oczywiście o nic, bo ich problemy jak dla mnie były trochę wymuszone? nie wiem jak to ująć) największą hipokrytką okazała się Cassie. Wszystko rzecz jasna skończyło się happy endem i nie powinna powstać kolejna część, no bo po co? Wydaje mi się, że temat został już wyczerpany, wszyscy są szczęśliwi, jest sielanka. Oczywiście nie piszę jak się zakończyła "Zmiana", bo nie lubię spoilerować.

Co trzeba przyznać autorce? Że jej styl od poprzedniej części bardzo się poprawił. Nie zmienił się diametralnie, ale jest znacznie przyjemniejszy w odbiorze. Kiedy przywołuję na myśl pierwszą część, czyli "Rozgrywkę", to od razu widzę przed oczami te proste opisy i te jeszcze prostsze dialogi, przez które miałam wrażenie, że czytam fanfika w papierowej formie. Tym razem styl Jenn Sterling był już zdecydowanie bliższy temu, co powinno się znajdować w książce, bo jednak co wypada na wattpadzie to już w książce nie powinno być.

Tę część pochłonęłam jeszcze szybciej niż poprzednią, głównie przez to, że akcja była nieskomplikowana, opisy i dialogi też, mimo, że jak wspomniałam w poprzednim akapicie - styl autorki się poprawił. Czy sięgnę po następną część? Tego nie wiem, bo uważam, że temat jest już dawno wyczerpany i co można by było jeszcze wycisnąć z tej prostej i schematycznej historii. Może za jakiś czas sięgnę tylko dlatego, że nie lubię czegoś rozgrzebać i tak zostawić. W mojej ocenie "The Perfect Game" to seria bardzo prosta i idealna do tzw. "zapchania czasu" i po to, żeby się odstresować nie zapychając się ambitniejszą literaturą.

Okej powracam znów po 3 latach, kolejny reread!
Widać, że tę książkę oceniłam słabiej i wiem dlaczego. Nie zawiodłam się na mnie z przeszłości.

O ile pierwsza część broniła się absurdem swych pomysłów (niezły ubaw). Tak tutaj już nie było aż tak wesoło. Książka tak naprawdę o niczym. Nie chce podążać już tą serią, więc nie sięgnę po 3 tom.

Książka na max 3h na jakiś leniwy wiosenny wieczorek, nic więcej. Gdy robi się nudno autorka wrzuca nam scenę sexu więc.... Nie zmieniam oceny, więc nie sugerujcie się ilością gwiazdek. Dziś dałabym 3.... Sorka
JM

Okej powracam znów po 3 latach, kolejny reread!

Książka na max 3h na jakiś...

Jakieś ze dwa lata temu w moje ręce wpadła książka Rozgrywka. Była to pierwsza część cyklu The perfect game. Spodobała mi się i jak udało się dorwać cześć 2 to ją zakupiłam. Dalsze losy Cassie i Jacka . Książkę czyta się przyjemnie. Historia nie należy to tych słodkich. Miłość tej dwójki nadal ciągle jest wystawiana na próby mniejsze lub większe.

Cassie odnajduje swoje miejsce w Nowym jorku. Jack prosi o przeniesienie do nowojorskiej drużyny. Żeby zrozumieć wszystko, warto przeczytać część pierwszą. Książka to pełna zawirowań i uczyć historia. Ta dwójka nie ma lekko. Cassie wybaczyła Jackowi zdradę ale czy teraz już będzie kolorowo? Nie. Książka ukazuje nam uczucie pełne namiętności i intensywne. Sceny łóżkowe są wyważone. Erotyzm jest ale bardzo stonowany.

Fabuła może wydawać się miejscami nudna i przesłodzona a zakończenie banalnie przewidywalne. Mimo to polecam.

Cassie odnajduje swoje...

"kiedy życie daje Ci cytryny, rozkrój je i wyciśnij sok życiu w twarz!!!!! To mu da nauczkę, że nie powinno z Tobą zadzierać!"

"Kiedy jest się młodym, myśli się, że wszystko będzie trwało wiecznie... Ale nawet praca w pewnym momencie dobiega końca. I wtedy się rozglądasz, dokonujesz inwentaryzacji swojego życia, a potem dociera do ciebie, że masz w nosie, gdzie pracowałeś i jak zarabiałeś na życie, liczą się tylko ludzie. Miłość, którą się dzieliłeś. Rodzina, którą stworzyłeś. Liczy się to, kto stoi przy tobie, kiedy życie robi się naprawdę gówniane".

Ta część to takie uzupełnienie pierwszej, tego czego w niej zabrakło.
Szybko się czytało. Chyba nawet już przywykłam do "Kici", a nawet słowo to wywoływało u mnie uśmiech ;-) Była Jacka znowu namieszała i ta cena sławy... O otwartości i zaufaniu w związku.

To jak on mówi do niej kiciu to coś najsłodszego, aww. Tutaj o wiele większy opis problemów, tego jak Cassie radzi sobie będąc dziewczyna sławnego sportowca. Wciągająca książka mimo dosyć luźnej fabuły związku z problemami.

Na jednej z wielu imprez bractwa Jack Carter- gwiazdor drużyny baseballowej z wybujałym ego dostrzega Cassie. Dziewczyna początkowo broni się przed amorami, jest wobec niego ostrożna i chłodna, zna reputację chłopaka i nie chce zostać jego kolejna zabawką.
Ich wzajemne uczucie od początku jest głębokie, namiętne i intensywne. Nie będę ukrywać, że najbardziej podobała mi się 1 część i to ona mnie zaczarowała 😈🔥😈 następne niestety mnie trochę zmęczyły... 😬
Spodobał mi się tu szybki przeskok z collegu w dorosłe życie, nie podobała jednak zbyt duża słodycz związku i w sumie życia w 2 i 3 tomie.
Spodobały mi się cechy bohaterów, to w jaki sposób zostali przedstawieni, to wyraźnie ukształtowało ich charaktery. Polubiłam ich oboje 🥰 z czystym sumieniem mogę polecić lekką niezobowiązującą lekturę 🤗

Jack pojawił się u mnie w nocy, po sześciu miesiącach braku kontaktu. Trzymał dwanaście czerwonych róż. Powiedział, że jest mu przykro, że mnie kocha i chce wszystko naprawić. Cała moja złość o jego planowane małżeństwo i udawaną ciążę z Chrystle, postanowienie, że nie chcę więcej widzieć tego faceta, ulotniły się na sam jego widok. Zapragnęłam zaprosić Jacka z powrotem do swojego życia, ale musiałam wiedzieć jedno – że tym razem zostanie ze mną na zawsze.

W oczekiwanej kontynuacji bestsellerowej powieści The Perfect Game Jack i Cassie szybko zdają sobie sprawę, że ich miłość zostanie wystawiona na kolejne próby.

O przeszłości nigdy nie da się naprawdę zapomnieć.
Jest 2 tom serii. O bassboliście. Ciekawa jest ta seria.

Na półkach: , , , , , ,

Oczarowana jestem książką jest to książka młodzieżowa,a przepiękna,mądra,wzruszająca z prawdziwym przesłaniem.
Bardzo mnie się podobała przeczytałam z wielką przyjemnością lubię takie czytać.

Ten tom pozytywnie mnie zaskoczył, a zwłaszcza postępowanie i zmiana jaka zaszła w zachowaniu Jacka.

Z młodego i lekkonyślnego mężczyzny stał się odpowiedzialnym i patrzącym w przyszłość człowiekiem, któremu zależy na Cassie. Będzie się starał robić wszystko, aby naprawić zniszczoną miedzy nimi relację i odzyskać dziewczynę.

Jest to historia według mnie o wiele lepsza od tomu pierwszego, gdyż tutaj akcja stale się rozwija, momentami trzyma w napięciu.

Bohaterowie będą mieli nie raz rzucane kłody pod nogi. Problemy z przeszłości nie będą dały o sobie zapomnieć, przez co ich relacje przejdą kolejną próbę.

Czy w takim razie będą mieli szansę znów być razem?

Zdradzę tylko tyle, że Jack i Cassie mimo trudności nie tak łatwo odpuszczą.
Oboje będą starali się odnaleźć siebie i odkryć czego tak naprawdę chcą.

Mimo że jest to kolejna młodzieżowa oparta na schematach to warto po nią sięgnąć ze względu na wykreowanych bohaterów oraz na wpleciony wątek sportu i pasji.

Oboje będą się rozwijać pod kątem swojej przyszłości.

Wyraźnie da się zauważyć że oboje dorośli i zrozumieli swoje wcześniejsze błędy.

Jack, który w pierwszej części dotkliwie zranił Cassie, zrozumiał że dziewczyna jest jego całym światem.

Cassie, zaś mimo krzywdy jakiej doznała nie potrafi skreślić go na zawsze.

Przyjemna i emocjonująca pozycja, która sprawiła że nie raz się wzruszałam.

Jest to historia według mnie o wiele lepsza od...

Pierwsza część przypadła mi do gustu, byłam ciekawa jak dalej potoczy się życie Jacke i Cassie. Pod koniec pierwszej książki dowiadujemy się, że chłopak uzyska przebaczenie ukochanej. W tej części dowiadujemy się co w międzyczasie ze swoim życiem robił Jack, i dlaczego tak długo zwlekał z przeprosinami. Specjalnie dla swojej ukochanej przenosi się do nowojorskiej drużyny, by móc być bliżej niej. Wiadomo, że taka gwiazda sportu jak Jack, nie ba zbyt wiele prywatności, ale czy Cassie uda się z tym pogodzić? Zdrada Jacka zostawiła rysy w ich związku, czy żądne sensacji media zrujnują ich związek, czy może obojgu uda się przeciwstawić przeciwnościom , które pojawiają się na każdym kroku ...

• Przeczytane w 2018