Sokół Pustyni

LTW
powieść polska XX wiek krje arabskie Sahara literatura dwudziestolecia
powieść przygodowa
powieść polska XX wiek krje arabskie Sahara literatura dwudziestolecia

Nigdy nie zamieszczałam w swych opiniach faktów z życia pisarzy omawianych książek. Tym razem robię wyjątek, gdyż autor „Sokoła Pustyni” to postać niezmiernie intrygująca , bardzo ciekawa pod względem życia osobistego i literackiego.
Antoni Ferdynand Ossendowski żył na przełomie wieków XIX i XX. Człowiek o wręcz niepospolitej energii, aktywności, pędzie do poznawania...

Przygoda - jest! Wątek miłosny - jest! Walka dobra ze złem - jest! Bohater i "czarne charaktery" - są! "Czyta się łatwo i przyjemnie"? Tak! Zawiera przesłanie? Oczywiście. Przyjemnej lektury...

Taka ksiazeczka przygodowa dla mlodziezy, ale milo sie czyta. Jakies 3 godzinki czytania bez wiekszego wysilania sie. Polskie wydanie Karola Maya

• Audiobooki
  • Audiobook