Archangel's Legion

Okładka książki Archangel's Legion Nalini Singh
Okładka książki Archangel's Legion
Nalini Singh Wydawnictwo: Orion Books Cykl: Guild Hunter (tom 6) fantasy, science fiction
Guild Hunter (tom 6)
Łowca Gildii

Na półkach: , , , , , ,

Tak jak pamiętałam, świetna część!! Tyle akcji, nic tylko czytać dalej :D

Tak jak pamiętałam, świetna część!! Tyle akcji, nic tylko czytać dalej :D

Fajnie, fajnie:) Polecam ciekawe i świetnie napisane wtrącenie rzeszy nowych wątków. Szczególnie oczekuję na rozwinięcie dowódcy legionu - może być ostro:)

W końcu Elena i Raphael na pierwszym planie.

W końcu Elena i Raphael na pierwszym planie.

Jedna z moich ulubionych części tej serii - zwłaszcza po odsłuchaniu audiobooka po angielsku. Pięknie ukazuje coraz dojrzalsze relacje archanioła Rafaela ze swoją "małżonką" Eleną, z kolei dość "interesująco" Eleny i jej "niechętnej" teściowej.

W tej części warto zwrócić uwagę na całą ideę Legionu, a także zachodzącej "kaskady", czyli nieprzewidywalnego wzrostu mocy wśród najsilniejszych aniołów. Po za tym w tym tomie ma miejsce bitwa na terytorium Rafaela, która została opisana zaskakująco dobrze.

W toku każdego cyklu napisanego przez Nalini Singh okazuje się, że wymyślony przez nią świat zawsze jest przemyślany i spójny. Czytelnik nie znajdzie tu niezgodności z pozostałymi tomami w konstrukcji świata, co więcej Nalini Singh często promuje w swoich książkach równość rasową (czasem bardziej zauważalnie, czasem mniej).

Jednym z powodów dlaczego sięgam po książki Nalini Singh, jest jej bujna wyobraźnia. I chociaż pisze ona romanse paranormalne (przy czym na czytanie romansu nie zawsze mam ochotę),wątek romantyczny osadzony jest zawsze w ciekawie skonstruowanym świecie.

Dlatego też polecam twórczość tej autorki!

Oj dużo się dzieje i dalej jest ciekawie , polecam

Oj dużo się dzieje i dalej jest ciekawie , polecam

Rewelacyjny tom cyklu. Akcja bardzo dynamiczna, wiele tajemniczych zdarzeń, ogromna bitwa i tajemniczy Legion. Najlepszy, moim zdaniem, tom Archanielskiego cyklu. Wyraźnie zmieniają się osobowości poszczególnych bohaterów, ewoluują. Po ogromnym zainteresowaniu, jakie wzbudziła ta część, szybko zaczynam następną - mam nadzieję, że równie dobrą.

W Nowym Jorku, mieście archanioła Rafaela i jego małżonki Eleny, zaczynają dziać się niewytłumaczalne zjawiska - anioły spadają z nieba, dziwny wirus zabija wampiry, a sam Rafael walczy z nieznaną mroczną mocą budzącą się w nim. Wszystko to jest zwiastunem zbliżającej się wojny między archaniołami. Ale kto za tym wszystkim stoi?

Po prostu kocham tę serię! Po dwóch ostatnich częściach, gdzie Rafael i Elena byli tylko tłem dla innych bohaterów serii "Łowczyni Gildii" - wampira Dmitriego i anioła Jasona - wreszcie ponownie dostałam moją ukochaną parę jako najważniejsze postaci w książce. Brakowało mi pięknego i potężnego archanioła oraz nieokiełznanej i odważnej łowczyni, którzy po prostu nie pozwalają mi się oderwać od czytania. Było wszystko to, co uwielbiam: gorąca namiętność, ogromna miłość, ale także kłótnie, koszmary przeszłości i trudna walka o bycie ze sobą bez względu na wszystko. Nalini Singh dodając do tego wielką wojnę między archaniołami sprawiła, że miałam nerwy w strzępkach do końca opowieści, bo napięcie przez całą krwawą bitwę było ogromne! Jednak cała książka jest idealna od początku do końca - nie zawiodłam się po raz kolejny. I to jest dla mnie wspaniałe, że te części pokazują także, jak potężny wpływ Elena miała na Rafaela i odwrotnie.

Po prostu kocham tę serię! Po dwóch...

Świetna część, przeczytaną na jednym wydechu. Polecam!

Świetna część, przeczytaną na jednym wydechu. Polecam!

KTO WIE GDZIE MOGĘ PRZECZYTAĆ KOLEJNE CZĘŚCI PROSZĘ O KONTAKT.

w tej części znów wracam do narracji Rafaela i Eleny. uwielbiam to jak ze sobą walczą o to kto ma prawo głosu, ale jednocześnie się kochają i jedno bez drugiego nie potrafi żyć. ta część jest najstraszniejsza w skutkach, ponieważ została wypowiedziana wojna, a oni muszą zrobić wszystko by uratować siebie, całą swoją twierdzę. a tajemniczy legion? czym się okażą jako para?

KTO WIE GDZIE MOGĘ PRZECZYTAĆ KOLEJNE CZĘŚCI PROSZĘ O KONTAKT.

Cały cykl świetny, chociaż szkoda, że trzeba czytać w PDFach, bo oczywiście wydane zostały tylko 2 pierwsze tomy. Z miłą chęcią zakupiłabym całą serię.
Cykl posiada to, co najbardziej lubię w książkach ostatnio: fantastykę, miłość i erotykę. Szczerze polecam :)

• Paranormal romance

Dodaj cytat z książki Archangel's Legion