Cuszima 1905

Józef Wiesław Dyskant Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Historyczne Bitwy powieść historyczna
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
powieść historyczna
Historyczne Bitwy

Książka z chirurgiczną precyzją opisuje starcie rosyjsko-japońskie.
Widać, że książka powstawała w końcowej fazie PRL-u, więc autor musiał dorzucić coś o proletariacie i opinie Lenina na temat wojny, ale ta mała dawka propagandowej papki nie rzutuje mocno na odbiór książki.

Na półkach: , , , , , ,

Dobrze, wiedzieć, że już w PRL-u było kilku dobrych historyków-marynistów. I o tyle Zbigniew Flisowski jest tym najbardziej znanym i docenianym, to Józef Wiesław Dyskant niewielu mu ustępuje.

"Cuszima 1905" to ta z książek historycznych, które czyta się z niedowierzaniem, pytając się: "To naprawdę tak się wydarzyło?" Ale może najpierw parę minusów, aby potem o nich szybko...

• Historyczne Bitwy
  • Marynistyka
  • Historia
  • historia
  • Chce przeczytać; historyczne bitwy (Bellona)
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Cuszima 1905