Crowdsourcing. Jak angażować konsumentów w świat marek

Okładka książki Crowdsourcing. Jak angażować konsumentów w świat marek
praca zbiorowa Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
Helion
2013-04-15
2013-04-08
crowdsourcing marketing biznes marka

Jest to jedna z pierwszych książek poruszających tę tematykę na rynku polskim.

Najkrócej mówiąc crowdsourcing to angażowanie społeczeństwa, tłumu w działania firmy, instytucji. Zachęcanie, inicjowanie wydarzeń, akcji dla ludzi i z ludźmi.

Jeśli chodzi o samą książkę to trudno ją jednoznacznie ocenić. Z jednej strony zakres poruszanych tematów jest szeroki. Autorzy przeskakują między tematami związanymi ze spotkaniem konsumenta i marki, budowy relacji, korzyści wynikających z zastosowania crowdsourcingu, zarządzania społecznością skupioną wokół marki i wielu innych.

Plusem jest także wprowadzanie licznych przykładów i wypowiedzi praktyków. Podnoszą one wartość merytoryczną książki.

W moim odczuciu największym minusem książki jest brak spójnej struktury. Związane to jest z faktem iż książka składa się z wielu artykułów różnych osób. Każda z nich opracowywała jakieś zagadnienie i niestety można to zauważyć czytając książkę.

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie książki, której jedna część spójnie łączyłaby się z drugą. Począwszy od krótkiej historii crowdsourcingu, poprzez założenia teoretyczne, tworzenie strategii, elementy psychologii tłumu na gotowej kampanii i jej podsumowaniu kończąc. Tak skonstruowana książka byłaby doskonałym podręcznikiem dla osób zainteresowanych tematem. W tej książce nawet jeżeli pojawiają się wspomniane tematy, to są one porozrzucane po całości tekstu.

Jeżeli interesujesz się marketingiem - sięgnij po tę książkę.
Jeżeli chcesz w ciekawy sposób zachęcić ludzi do działania - sięgnij po tę książkę.
Jeżeli chcesz poznać bliżej crowdsourcing - sięgnij po tę książkę.

Osoby nie mieszczące się w żadnej z powyższych grup również mogą sięgnąć po tę książkę. Przekonają się wtedy, czy to, co napisałem jest słuszne.

Jest to jedna z pierwszych książek poruszających tę tematykę na rynku polskim.

Dodaj cytat z książki Crowdsourcing. Jak angażować konsumentów w świat marek