rozwińzwiń

Różowy mózg, niebieski mózg

Okładka książki Różowy mózg, niebieski mózg Lise Eliot
Okładka książki Różowy mózg, niebieski mózg
Lise Eliot Wydawnictwo: Media Rodzina popularnonaukowa
488 str. 8 godz. 8 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Tytuł oryginału:
Pink Brain, Blue Brain: How Small Differences Grow Into Troublesome Gaps - And What We Can Do about It
Wydawnictwo:
Media Rodzina
Data wydania:
2012-03-20
Data 1. wyd. pol.:
2012-03-20
Liczba stron:
488
Czas czytania
8 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788372785879
Tłumacz:
Krzysztof Puławski
Tagi:
mózg płeć rozwój dziecko
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
387
298

Na półkach:

Naprawdę fajna pozycja. Naukowa, ale napisana w bardzo przystępny sposób. Polecam każdemu rodzicowi, niezależnie od płci i ilości posiadanych dzieci.

Naprawdę fajna pozycja. Naukowa, ale napisana w bardzo przystępny sposób. Polecam każdemu rodzicowi, niezależnie od płci i ilości posiadanych dzieci.

Pokaż mimo to

avatar
313
156

Na półkach: ,

Było w "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus", ?e r�ce są wrodzone, uświęcone, jesteśmy rozni i co pan zrobisz nic pan nie wrobisz, panowie na polowanie, panie do jaskini.
Były teorie o wszechsprawczej roli kultury, wszystko zależy od nas, dzieci są biala kartka i mozna je wychować na absolutnie wszystko.
A ta ksi??ka jest pomiędzy. Na pytanie: czy mózg ma płeć? Odpowiada: trochę tak, trochę nie. Czy dziewczynki i chłopcy różnią się między sobą? Tak, ale nie aż tak bardzo, jak nam się wydaje. Czy można coś zrobić, aby nasze dzieci dorastały w świecie wolnym od stereotypów? Można coś zrobić, ale nie wszystko, co nam przyjdzie do głowy

Było w "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus", ?e r�ce są wrodzone, uświęcone, jesteśmy rozni i co pan zrobisz nic pan nie wrobisz, panowie na polowanie, panie do jaskini.
Były teorie o wszechsprawczej roli kultury, wszystko zależy od nas, dzieci są biala kartka i mozna je wychować na absolutnie wszystko.
A ta ksi??ka jest pomiędzy. Na pytanie: czy mózg ma płeć?...

więcej Pokaż mimo to

avatar
153
107

Na półkach: ,

Lise Eliot jest neurobiologiem, naukowcem zajmującym się rozwojem mózgu. Jest też matką trojki dzieci, dwóch synów i córki. Chyba właśnie połączenie tych dwóch faktów sprawia, że jej książka jest tak fascynująca i przekonująca. Z jednej strony nie brak w niej „twardych” faktów naukowych, z drugiej aż roi się od przykładów z życia wziętych, często dotyczących jej własnych dzieci.
Teza autorki w skrócie zawarta jest w podtytule książki, który brzmi: Jak niewielkie różnice w mózgach dziewczynek i chłopców mogą stać się przepastne i co z tym robić. Otóż to! Książka rozbiła trochę moich, jak się okazało raczej stereotypowych przekonań, choć wy-dawało mi się, że to wiedza poparta badaniami naukowymi. Sporo słyszy się o wynikach ba-dan, które „udowadniają” jak różnią się mózgi kobiet i mężczyzn. Przedstawia się je jako nie-podważalny dowód wrodzonych różnic. Też słyszeliście coś takiego? Że tu większy hipokamp czy ciało modzelowate, tam uaktywniają się inne obszary mózgu, tu półkule współpracują, a tu każda robi swoje i tak dalej… To bardzo medialne tematy i niestety, jak zwykle, wychodzi na to, że co niektórzy na tym społecznym zapotrzebowaniu na utrzymywanie stereotypów robią karierę i nieźle zarabiają. Lise Eliot wiele razy podkreśla, że badania na dorosłych nie są dowodem na wrodzone różnice w budowie mózgu, bo nasz mózg jest niezwykle plastyczny i zmienia się pod wpływem doświadczeń, oddziaływań środowiska.
Powyższy tekst stanowi fragment recenzji z bloga: http://ksiazkapsychologiczna.blogspot.com/

Lise Eliot jest neurobiologiem, naukowcem zajmującym się rozwojem mózgu. Jest też matką trojki dzieci, dwóch synów i córki. Chyba właśnie połączenie tych dwóch faktów sprawia, że jej książka jest tak fascynująca i przekonująca. Z jednej strony nie brak w niej „twardych” faktów naukowych, z drugiej aż roi się od przykładów z życia wziętych, często dotyczących jej własnych...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    107
  • Przeczytane
    19
  • Posiadam
    10
  • Teraz czytam
    8
  • Psychologia
    2
  • Feminizm
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Psychologia i pedagogika
    1
  • Psychologia, Życie, Praca, Relacje, Komunikacja, Biznes, Mózg, Seks, Związki
    1
  • Do kupienia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Różowy mózg, niebieski mózg


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne