Szachy. Nauka gry dla dzieci

Papilon
szachy
hobby
szachy

Piękne baśniowe otwarcie wprowadzające dziecko w świat szachów. Książka w ciekawy, przejrzysty i co najważniejsze zrozumiały dla najmłodszych sposób przedstawia podstawowe zasady rozgrywki, wyjaśnia terminologię i stanowi dobry wstęp do nauki taktyk szachowych. Dodatkowo całość bardzo dobrze zilustrowana.

Uważam, że warto rozpocząć przygodę z szachami od tej Baśni.

Szachy dla humanistów :D
Syn dostał w prezencie. Sam bym tego nie kupił :)

książki używam, aby pokazać mojemu dziecku zasady gry. bogato ilustrowana z opowieścią w tle co na pewno będzie pomocne w jej nauce

Dobry pomysł na książkę o szachach dla dzieci. Mamy historię króla i synów, między których chce rozdzielić królestwo, a synowie dowieść mają swojej wartości w pojedynku szachowym. Autorki (utytułowane szachistki) wprowadzają czytelnika stopniowo w dopuszczalne ruchy figur, omawiają zasady zbijania, bicia w przelocie, roszad, promocji pionków, widełek, związania, matowania...

Dyskusje

• Szachy