Jazda konna dla bystrzaków

Okładka książki Jazda konna dla bystrzaków Audrey Pavia
Okładka książki Jazda konna dla bystrzaków
Audrey Pavia Wydawnictwo: Septem poradniki
poradniki
Horseback Riding For Dummies
Septem
2013-05-20
2013-05-20
Magda Witkowska
jazda konna sport

Gorąco polecam tę książkę dla jeźdźców o różnych stopniach zaawansowania. Książka napisana zrozumiałym dla wszystkich stylem, przekazująca wiele istotnej treści merytorycznej, z wyszczególnieniem najważniejszych elementów. Ta książka nie tylko ma zachęcić czytelników do jazdy konnej, która jest niesamowitym przeżyciem, ale i również uczynić z amatorów profesjonalistów, co w tym sporcie możliwe jest w każdym wieku!

Świetna dla uczących się jeździć lub chcących się nauczyć jeździć. Jako, że umiem jeździć dobrze, poziom wiadomości zawartych w książce mi nie wystarczał. Wielkim plusem książki jest zawarcie informacji zarówno o jeździe klasycznej jak i westernowej.
Ogólnie polecam jeśli ktoś dopiero zaczyna się uczyć. Dla zaawansowanych nadaje się jako lekkie uzupełnienie informacji, ale uważam, że zaawansowanym lepiej sięgnąć po inną książkę ;)

Bardzo dobra pozycja dla początkujących - wszystkie niezbędne informacje się tu znalazły i zostały podane w niezwykle przystępny oraz skrótowy sposób. Szkoda tylko, że nie zawarto tu większej ilości zdjęć, bo np. przy rasach koni bardzo by się przydały.

To jest taka książka, którą można przeczytać kompletnie nie po kolei, od końca do początku i na odwrót, na wyrywki czy jak kto chce. To jest jednocześnie wada i zaleta. Jest napisana językiem trochę jak dla dziecka, takim sympatycznym i pozbawionym nadęcia; nie znaczy to jednak, że przedstawione w niej informacje są głupie czy nieprzydatne. Nie są to jakieś pogłębione wiadomości, ale i tak przeczytanie tej pozycji może być bardzo przydatne. Nie ma tu typowego dla wielu nowych, badziewnych książek o jeździectwie przerostu formy nad treścią; są natomiast szczegółowo opisane zagadnienia, jakie musi opanować każdy jeździec. Wasz instruktor odradziłby wam tą książkę? Cóż, ja w takiej sytuacji być może zmieniłabym instruktora, na jakiegoś lepszego.

• Konie
  • Konie❤
  • Zwierzęta
  • W kolejce do przeczytania
  • Miękka oprawa

Dodaj cytat z książki Jazda konna dla bystrzaków