Dorosłe życie Emilki

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Emilka ze Srebrnego Nowiu (tom 3) literatura dziecięca
Emily`s Quest
2006-01-01
1936-01-01
Ewa Horodyska
Wydawnictwo Literackie
powieść kanadyjska
Emily`s Quest
Emilka ze Srebrnego Nowiu (tom 3)
literatura dziecięca
2006-01-01
Ewa Horodyska
powieść kanadyjska

Ted, Ilza i Perry wyjechali ze Shrewsbury. Emilka nie przyjęła propozycji wyjechania z Księżycowego Nowiu. Została pośród dzikiej przyrody, pięknych paproci i klonów Zagajnika Dumnego Jana, śpiewu fal i pagórków powlekanych mgłą lub zalewanych feerią barw zachodzącego słońca. Książka jest wyczekiwaniem na ukochanego, wspinaniem się po Alpejskiej Ścieżce Sławy. Emilka...

Minęło już wiele lat, odkąd Emilka zamieszkała w Księżycowym Nowiu. Udało jej się zdobyć wykształcenie i wreszcie może rozwijać swoją pisarską pasję oraz zacząć na tym zarabiać. Dorosłe życie jednak nie jest już takie usłane różami, jak szczenięce lata. Niemalże wszyscy przyjaciele wyjeżdżają, podążając własnymi ścieżkami. W tym również Ted, nieświadomy kompletnie uczuć,...

Nie nie nie, nie tego oczekiwalam... to znaczy koniec byl taki jaki mial byc ale droga jaka do niego doprowadzila byla krotka, przesadzona i z do przesady rozbudowanym nieporozumieniem miedzy nimi... jak juz pisalam nieraz bardzo rzadko autorki umieja to poproawdzic tak jak trzeba... czesto widzimy przesade i cala ksiazka jest ciagiem nieporozumien ktore w koncu koncza sie...

Na półkach: , , , , ,

Końcówka jakby na siłę napisana. Wydaje się jakby autorka zabrnęła za daleko i nie wiedziała jak wyjść z sytuacji. Pomimo tego książka bardzo mi się podobała :)

Uwielbiam Emilkę

Emilka to moja ulubiona seria. Jak dla mnie lepsza od Ani z zielonego wzgórza

Przeczytałam ja pierwszy raz jak miałam piętnaście lat, a po kolejnych piętnastu latach przeczytałam ją ponownie. Sama byłam zdziwiona, że pamiętałam prawie wszystko, nawet konkretne zdania! Drugi raz już nie byłam nią tak podekscytowana (chyba z racji wieku), ale i tak czytało się przyjemnie. Mam po prostu do niej sentyment, dlatego daje wszystkie gwiazdki.

Wspaniała książka, która opowiada o miłości, szczęśliwym zakończeniu i dążeniu do celu. Wiele zwrotów akcji, przeczytałam w trzy dni, nie mogłam się oderwać, czytałam z wypiekami na twarzy.

Emilka nie jest ani w jednym procencie tak czarującą i ciepłą bohaterką jak Ania z Zielonego Wzgórza. Prawdę mówiąc irytowała mnie ta dziewucha.

Stanowczo najlepsza ze wszystkich 3 części opowieści o Emilce. Bardzo przyjemnie się ją czytało, ciepła opowieść o nie zawsze kolorowym życiu młodej kobiety.

Dyskusje

2 259