Król Kruków

Maggie Stiefvater Wydawnictwo: Uroboros Cykl: The Raven Cycle (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Raven Boys
The Raven Cycle (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Kafel
magia blue literatura amerykańska linia mocy Glendower wydawnictwo Uroboros

Hmmm. trudno o niej pisać, bo jest nietypowa. Nietypowa opowieść o ludziach, którzy szukają prastarych legend, magii, linii mocy i legendarnego Króla Kruków. Choć pierwsze strony książki mogą sugerować, że nie będzie to rewelacyjna opowieść, chwilę później okazuje się, że jednak taką jest

Strasznie ciężko przebrnąć przez tą pierwszą część. To jest naprawdę przyjemna i fajna historia, z sympatycznymi postaciami. Jednak moim zdaniem to wszystko się okropnie wlecze. Kilka lat temu robiłam podejście do tej książki, wtedy się nie udało. Teraz przebrnęłam, jednak trzymała mnie przy niej głównie historia jednego bohatera.

Naprawdę dobra książka

Przez połowę książki praktycznie nic się nie działo, wiało nudą. Akcja rozkręcała się z prędkością ślimaka. Jeszcze do tego autor szczegółowo rozwodził się na temat każdego bohatera, stosowanie zapychaczy w postaci opisów nieistotnych faktów, liczne powtórzenia, bo przecież nie wystarczy raz określić bohatera jako nieśmiałego, trzeba to dobitnie powtarzać przez całą...

Książka otrzymuje ode mnie mocne 8.
Zachwyciła mnie swoją tajemniczością. Enigmatyczna, trzymająca czytelnika w napięciu aż do samego zakończenia.
Wyraziści bohaterowie, zagmatwana fabuła to wszystko powoduje że warto po nią sięgnąć.

Od zawsze Blue wiedziała, że jej pierwszy pocałunek skończy się śmiercią jej ukochanego. Więc postanowiła sobie, że nigdy tego nie zrobi, przecież kto normalny chciały zabić kogoś kogo się kocha. Kiedy nagle na jej drodze staje Gansey, Adam i Ronan chłopcy, którzy przeszukują jej spokojne miasteczko w poszukiwaniu magicznych linii mocy i pradawnego śpiącego rycerza, bez...

Polecam, super!

Blue nie jest zwykłą dziewczyną. Posiada cenny dar, jakim są zdolności nadprzyrodzone. Choć jeszcze nie do końca nad nimi panuje, to bywa bardzo pomocna swojej matce i ciotkom, które są wróżkami. Nie zna swojego ojca, ani nie ma zbyt wielu przyjaciół, jednak jest całkiem pogodną, rozsądną i pracowitą dziewczyną.
Przez zbieg okoliczności zostaje włączona do paczki czterech...

Naprawdę niezły tytuł.

Mimo, że głównymi bohaterami są nastolatkowie, spokojnie można sięgnąć po "Króla Kruków" będąc już dojrzalszym czytelnikiem.

Postacie są całkiem nieźle wykreowane i można je wszystkie polubić.

Ciekawie poprowadzona akcja. Jakby wolniej niż w wielu innych fantasy, ale to nie znaczy, że jest nudno. Atmosfera cały czas jest lekko mroczna i...

Pomimo bardzo znanego motywu miłosnego, książka ma w sobie to coś, chociaż z początku (przez jakieś 250 stron) dzieje się bardzo mało akcji, raczej pozycja dla cierpliwych. Posiada parę momentów, które zachęcają do dalszego czytania.

Dyskusje

4 748