Statek śmierci

Okładka książki Statek śmierci Yrsa Sigurðardóttir Patronat LC
Okładka książki Statek śmierci
Yrsa Sigurðardóttir Wydawnictwo: Muza Cykl: Thora (tom 6) Seria: Platforma strachu kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

W statku widmo

Link do recenzji

Nieprzekonująca, całkowicie oderwana od rzeczywistości intryga rozgrywana w histerycznym stylu, przez papierowe postacie.

Książka wciąga. Historia opowiedziana z dwóch punktów widzenia. Thory rozwiązującej zagadkę i osób zaginionych, którzy zmierzają z każdą morska milą ku tragedii.
Czyta się szybko, lekko i z dużym zaciekawieniem. Ale o ile rozwój wypadków jest wciągający i dobrze napisany o tyle już rozwiązanie zagadki zostało przedstawione po łebkach, na chybcika i ogólnie rzecz biorąc...

Jedna z najlepszych książek Yrsy. Kryminał w najlepszym wydaniu.
Czteroosobowa rodzina wyrusza statkiem wraz z załogą, a do portu przypływa statek a w nim ani jednej żywej duszy. Co się z nimi stało? To właśnie próbuje odkryć Thora...
Przez całą opowieść zastanawiałem się nad losem dwóch bohaterów - co się z nimi stało, gdzie się podziały.? Odpowiedź wzrusza, ściska i...

No proszę. Miał być kryminał, a przez 3/4 książki bałem się, że jest to horror. Na szczęście jednak jest to kryminał!
Intryga może i trochę naciągana, ale bardzo wciąga i dobrze napisana.

Do ostatniej strony nie można było się domyślić całego przebiegu zdarzeń. Przeplatanie rozdziałów opowiadających o teraźniejszości i śledztwie z tymi odtwarzającym przebieg wydarzeń z przeszłości było genialnym pomysłem. Jestem pozytywnie zaskoczona i szczerze polecam.

Mocny, doskonały thriller kryminalny zahaczający o horror . Islandia, morze, statek widmo i adwokat Thora w niezwykle zawiłej akcji dochodzenia. Mroczna aura , sploty niejasnych okoliczności i samo zakończenie mocniejsze niż oczekiwane. Polecam fanom silnych wrażeń, dosłownie zaczytałam się, świat przestał istnieć .

Moim zdaniem bardzo dobre (oraz bardzo mocne) zakończenie serii z Thorą. Jak zwykle czytałem z zaangażowaniem i wyczekiwałem rozwiązania zagadki. Koniec satysfakcjonuje, ale też jest jednym z najmocniejszych chyba tutaj w całej serii.

Całkiem niezła i wciągająca, choć samo zakończenie - mam wrażenie, że psuje całość niestety. Jednak jako trzymający przez większość lektury thriller/zagadkę kryminalną, polecam na długi, jesienny wieczór.
Polubiłam w zasadzie tylko jedną postać - kapitana statku, jednak wydaje mi się, że jeśli mówimy o statku niosącym śmierć, to wybrałam dosyć rozsądnie ;-)

Świetna książka.
Cieszę się, że zdecydowałam się ją przeczytać. Klimat Islandii i opisy na morzu działają na wyobraźnię. Bardzo podobało mi się prowadzenie książki dwutorowo. Z jednej strony prawniczka Thora, próbująca rozwiązać zagadkę jachtu widmo, z drugiej opis podróży ludzi, którzy właśnie płyną na tym statku.
Autorka tak wszystko poprowadziła, że do końca nie...

Bardzo dużo słyszy się o skandynawskich kryminałach - że znakomite, intrygujące, chłód, ciarki na plecach, trupy na śniegu i w ogóle same ochy i achy. Do tej pory jednak jakoś je omijałam, tak naprawdę to w kryminałach i thrillerach jestem początkująca i nie mam w nich praktycznie żadnego rozeznania. Teraz wreszcie się przemogłam i chwyciłam za "Statek śmierci",...

• 2013
  • 2014