Statek śmierci

Patronat LC
Yrsa Sigurdardóttir Wydawnictwo: Muza Cykl: Thora (tom 6) Seria: Platforma strachu kryminał, sensacja, thriller
Brakið/ The swell
Małgorzata Bochwic-Ivanovska Tora Islandia literatura islandzka

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W statku widmo

45 Link do recenzji

No proszę. Miał być kryminał, a przez 3/4 książki bałem się, że jest to horror. Na szczęście jednak jest to kryminał!
Intryga może i trochę naciągana, ale bardzo wciąga i dobrze napisana.

Do ostatniej strony nie można było się domyślić całego przebiegu zdarzeń. Przeplatanie rozdziałów opowiadających o teraźniejszości i śledztwie z tymi odtwarzającym przebieg wydarzeń z przeszłości było genialnym pomysłem. Jestem pozytywnie zaskoczona i szczerze polecam.

Mocny, doskonały thriller kryminalny zahaczający o horror . Islandia, morze, statek widmo i adwokat Thora w niezwykle zawiłej akcji dochodzenia. Mroczna aura , sploty niejasnych okoliczności i samo zakończenie mocniejsze niż oczekiwane. Polecam fanom silnych wrażeń, dosłownie zaczytałam się, świat przestał istnieć .

Moim zdaniem bardzo dobre (oraz bardzo mocne) zakończenie serii z Thorą. Jak zwykle czytałem z zaangażowaniem i wyczekiwałem rozwiązania zagadki. Koniec satysfakcjonuje, ale też jest jednym z najmocniejszych chyba tutaj w całej serii.

Całkiem niezła i wciągająca, choć samo zakończenie - mam wrażenie, że psuje całość niestety. Jednak jako trzymający przez większość lektury thriller/zagadkę kryminalną, polecam na długi, jesienny wieczór.
Polubiłam w zasadzie tylko jedną postać - kapitana statku, jednak wydaje mi się, że jeśli mówimy o statku niosącym śmierć, to wybrałam dosyć rozsądnie ;-)

Świetna książka.
Cieszę się, że zdecydowałam się ją przeczytać. Klimat Islandii i opisy na morzu działają na wyobraźnię. Bardzo podobało mi się prowadzenie książki dwutorowo. Z jednej strony prawniczka Thora, próbująca rozwiązać zagadkę jachtu widmo, z drugiej opis podróży ludzi, którzy właśnie płyną na tym statku.
Autorka tak wszystko poprowadziła, że do końca nie...

Bardzo dużo słyszy się o skandynawskich kryminałach - że znakomite, intrygujące, chłód, ciarki na plecach, trupy na śniegu i w ogóle same ochy i achy. Do tej pory jednak jakoś je omijałam, tak naprawdę to w kryminałach i thrillerach jestem początkująca i nie mam w nich praktycznie żadnego rozeznania. Teraz wreszcie się przemogłam i chwyciłam za "Statek śmierci",...

Mieszane uczucia, bardzo mieszane. Nie trafiła do mnie do końca ta historia. Może dlatego, że pewne elementy "z zaświatów" się pojawiały. Być może. Takie wstawki powodują u mnie rozluźnienie i chyba dlatego przestałam się wczuwać w opowiadane historie. Nie było to moje pierwsze spotkanie z autorką ale pierwsze mało udane :-(

Zdecydowanie najlepsza część z cyklu o prawniczce Thórze Gudmundsdóttir. Szkoda jedynie, że to już ostatnia.

Naprawdę dobry thriller!
Akcja toczy się dwutorowo - przeszłe wydarzenia na statku przeplatają się z teraźniejszym dochodzeniem. Dzięki temu zabiegowi czytelnik cały czas jest zainteresowany. Autorka w taki sposób prowadzi akcję, że praktycznie przez 3/4 książki nadal zastanawiamy się czy bohaterowie przeżyli, czy nie. Czy jest to jakiś spisek prowadzący do wyłudzenia...

Dyskusje

• 2013