Londyn - przewodnik ilustrowany

Pascal
2013-04-17
2013-04-17
Londyn Anglia przewodnik itaka

Okładka książki Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rzepko, Marcin Biegluk, Michał Ciesielski, Marcin Czyżniewski, Krzysztof Dopierała, Adam Dylewski, Krzysztof Fedorowicz, Stanisław Figiel, Marcin Gołąbek, Paweł Klimek
Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rz...
Okładka książki Londyn Adam Dylewski, Marta Dziok-Kaczyńska
Londyn Adam Dylewski, Mart...
Okładka książki Jerozolima Adam Dylewski, Karolina Mints, Karolina van Ede Tzenvirt
Jerozolima Adam Dylewski, Karo...

Minimalne kompendium wiedzy.Trochę historii i informacji ogólnych, parę mapek(m.in.metra),opis głównych dzielnic i okolic Londynu, co należy zobaczyć, w jakich godzinach, cena i jak dojechać. Niewielkie wymiary i ciekawe zdjęcia, zachęcają do korzystania.

Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ od jakiegoś czasu Londyn pociąga mnie bardziej niż Nowy Jork. Wcześniejszą fascynację Big Apple, zamieniłam na kosmopolityczną stolicę Europy.

Książka jest napisana dobrze i zawiera podstawowe informacje co warto zobaczyć, gdzie zjeść i nocować, ile kosztują bilety itd. Dodatkowym atutem są ładne zdjęcia i mapa metra na wewnętrznej stronie okładki. Przewodnik jest podzielony na części: Serce Londynu, Zachodni Londyn, Wschodni Londyn, Południowy Londyn i okolice Londynu, dzięki czemu czytelnikowi/ turyście łatwo jest zaplanować trasy zwiedzania tegoż ogromnego miasta.

Jednakże byłabym naiwna, oczekując od tego małego przewodnika jakiś ogromnych ilości informacji na temat historii i kultury i wskazówek do poruszania się w tym mieście współcześnie. Dlatego czuję niedosyt i zapewne zaraz sięgnę po "Londyn. Biografia" Ackroyda, po prawdziwie wyczerpującą wiedzę w tym temacie.

Ilustrowany przewodnik po Londynie autorstwa Adama Dylewskiego jest świetną propozycją dla wszystkich, którzy zamierzają odwiedzieć tą jakże wspaniałą stolicę Europy. Nie dość że posiada mapy centrum Londynu, to praktycznie każdy zabytek jest pokazany na jakimś zdjęciu (gdyby na przykład ktoś nie wiedział jak wygląda Big Ben i chciał go zweryfkiwać). Dodatkowo atutem ksiązki jest jej podręczność. Spokojnie mieści się do torebki, więc gdybyscie utkneli na dluzej w jaims korku mozna sobie poczytac przewodnik. Ksiazka zaczyna sie od historii Wielkiej Brytani, i poprzez jedzenie, savoir vivre i inne przechodzi plynnie do opis poszczegolnych czesci Londynu. Dodatkowo na koncu rodzialu mamy zestawienie telefonow, i innych niezbednych infomracje np. gdzie sie zatrzyma, albo gdzie mozna cos zjesc. Ponadto fajnym dodatiem jest czesc poswiecona okolicom Londynu, ktore warto odwiedzic, jak np. Windsor, Eton, Oksford czy Cambridge. Goraco polecam przed ale tez po podrozy do Londynu.

• A1.1 Domowa biblioteczka
  • Moje