Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 21.99 zł

Płomienie śmierci

Alex Kava Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Fireproof
Maggie O'Dell (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller
Katarzyna Ciążyńska
śmierć podpalacz płomienie śledztwo dziennikarz piroman

Wow! Rewelacyjna część. Bardzo dużo się wydarzyło, już nie mogę doczekać się kolejnej.!

Książka o Maggie O'dell, w której zabrakło prawdziwej Maggie O'dell, którą poznaliśmy na początku serii. Główna bohaterka większość czasu poświęca na rozmyślanie o nadchodzącej terapii, a gdy akurat ma od tego chwilę przerwy, zastanawia się nad swoją relacją z Benjaminem Plattem, który osobiście w książce pojawia się zaledwie dwa razy, właściwie nic nie wnosząc. Udało mi...

No. Fajnie, gdy po tyly tomach w serii, nadal dobrze się czyta. Oczywiście znowu dość przewidywalnie, ale mimo wszystko lepsza, niż poprzednia część z O'Dell.

Czując sympatię dla głównej bohaterki w tej książce zabrakło mi jej samej. Nie podobało mi się zakończenie. Szybkie i bez emocji. Jakby zabrakło pomysłu. Zakończenie powinno wzbudzić emocje, a tutaj nic.

Książka dobra na weekend, ale niestety nieco mnie upewniła, że nie będę żałować zakończenia całej serii. Tradycyjnie zakończenie zbyt szybko rozwiązane, a zbyt wielowątkowość pozostawia dużo niedopowiedzeń.

Dobra, choć wiele jej brakuje. Dużo wątków, które się nie kończą. Nie wiem, może jest jakiś ciąg dalszy?

Alex Kava jak zawsze świetna! Czyta się szybko, wręcz za szybko, bo książka po 400 stronach się kończy, a pomimo tego ma się wrażenie, że przed chwilą dopiero co się ją otworzyło. Nie dorównuje pierwszym częściom takim jak hitowy "Dotyk zła" czy jego kontynuacja, ale z pewnością jest lepsza od tych ostatnich, przy których dało się odczuć lekki brak weny autorki. Polecam i...

Miałam wrażenie, że rozwiązanie sprawy było pisane na szybko - niedokończone wątki, brak szczegółów, jakichś przesłuchań, niezamknięty wątek mordercy, niezamknięty wątek badań psychiatrycznych (pół książki biadolenia jak to ich Maggie nie chce a potem trzy strony rozmyślań jak się profesor psychologii zmienił i koniec, finito). Ani pół słowa o tym, jakim cudem Sam się...

60/2019

Kiedy na nikogo nie liczysz, nikt cię nie zawiedzie. A co ważniejsze, nikt cię nie zrani.

1 703
  • Alex Kava