Wilczyca

Okładka książki Wilczyca
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wilk (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wilk (tom 2)
W.A.B.
2013-06-04
2013-06-04

Książka bardzo przyjemna i lekka. Napisana prostym językiem. Fabuła ciekawa. Końcówka mnie zaskoczyła :)

Historia wciąga od pierwszych stron. Przyjemnie sie słucha. Zakończenie zaskoczyło. Gdzieś z tyłu głowy obstawiałam kto jest fałszywy ale jednak zaskoczenie było. Historia zakończona jakby miała mieć ciąg dalszy :D może będzie? Kto wie

Drugi tom przygód Margo Cook i wilków z Wolftown. Mam wrażenie, że ciut gorszy od pierwszego tomu, jednak w tym dzieje się o wiele więcej. Momentami, aż na zbyt przewidywalna, ale mimo wszystko wciągająca.

Również jak pierwsza część - książka na jeden wieczór, no góra dwa. Zakończenie odrobinę mnie zaskoczyło - głównie chodziło kto dopuścił się zdrady. Niby przeszło mi to przez myśl, ale i tak byłam nią zaskoczona!

Nie mogłam się długo zabrać za drugą część, bo myślałam, że wiem co się wydarzy, ale się grubo myliłam. Od pierwszej strony książka mnie wciągnęła czasami dawała w kość typowym nastoletnim zachowaniem. Jednak omijając tylko ten jeden minus książka jest bardzo dobra, podziwiam pomysł autorki na taki rozwój akcji. Po przeczytaniu jestem w szoku! Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Polecam książka jest idealna na jesienne popołudnia, sprawdzi się jak u nastolatków i dorosłych, jeżeli ktoś lubi tematykę wilków.

Od kliku dni miałam okazję zapoznania się z drugą częścią historii o wilkołakach autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk pod tytułem „Wilczyca”. Książka ta ponownie opowiada historie Margo Cook oraz Maxa Stone. Tym razem jednak główna żeńska bohaterka zostaje zmieniona przez Instytut w wilkołaka. Niestety gdy pierwszy tom się zakończył pracownicy instytucji obiecali młodzieży, że będą żyli w spokoju. A oni nie będę ingerować jak żyją. Jednakże nie dotrzymali danego słowa. Bardzo szybko okazało się, że Wolftown zaczynają dziać bardzo dziwne rzeczy. Pojawiły się dziwne zwierzęta. A do tego Max bardzo się zmienił gdy wyszedł ze szpitala po wypadku z dzikim zwierzęciem. Czy Margo wraz z Akim i Markiem zdobędą antywirusa dla Maxa? Do czego będzie zdolna Margo by uratować ukochanego? Kim okaże się kret wśród znajomych Margo? Czy Ivette odzyska pamięć? Czy nowa uczennica- Carol- odbije Margo Maxa? Czy Ivette okaże się być prawdziwą przyjaciółką Margo? Jakie sekrety skrywa Ivette? Tego dowiecie się czytając tą książkę.
Gdy zaczynałam czytać publikację Katarzyny Bereniki Miszczuk pod tytułem „Wilczyca” myślałam, że wszystko potoczy się troszeczkę inaczej. Jednakże bardzo cieszę się, że Wilk posiada kontynuację. I że miałam możliwość poznania co dalej dzieje się z Maxem, Margot oraz resztą paczki. Co prawda są momenty gdzie akcja książki bardzo mi się podobała. Niestety brakowało mi czegoś co nie mogę w tej chwili nazwać co było w poprzedniej książce. Jednakże akcja książki była bardzo dynamiczna. Co bardzo mi się podobało. Mam nadzieję, że autorka niepoprzestanie na tych dwóch książkach. I będę miała jeszcze możliwość poznania dalszych losów bohaterów. Bo tak nie może zakończyć się ten cykl książek. Generalnie polecam zapoznanie się z tą publikacją bo pomimo tego, że mam jej troszkę do zarzucenia ale mimo wszystko bardzo mi się podobała.

Lepsze od pierwszej części, chociaż z dziwnym zakończeniem, furtką do rozwinięcia dalszej historii.

Hmm, a więc tak. W moim mniemaniu tom 2 jest jednak trochę ciekawszy, jest dużo akcji, niektórzy bohaterowie pokazali swoje "drugie strony". Obie części mi się podobały, pierwsza pod niektórymi względami trochę przypominała "Zmierzch", ale druga to inna historia, nie rzuciły mi się w oczy żadne podobieństwa. Tak jak część 1, ta też jest bardzo "lekka" w czytaniu. Podobała mi się, z pewnością zaliczam ją do "udanych trafów" literackich ;)
No i autorka na koniec wrzuciła epilog do 3 części, a z tego co się nie mylę takowa się nie ukazała. Czy coś ominęłam?
PS. 7,5/10 (wpisuję 7)

Drugi tom wedle mojej oceny jest na podobnym poziomie co pierwszy. Są to początki kariery Pani Kasi więc nie spodziewałem się wiekopomnego dzieła literackiego , natomiast jest to książka lekka , idealna dla młodzieży. Przeczytałem wszystkie książki Pani Kasi i mogę szczerze je polecić innym. Autorka zaskarbiła moje uczucia i zostałem jej wiernym fanem. W tej chwili Pani Kasia zdaje egzaminy na specjalizację z medycyny rodzinnej i na Jagę 2 trzeba trochę poczekać.

Widać, że ta część napisana jest troszkę później. Ale cały czas brakuje jej trochę do serii Ja... albo serii Kwiatu paproci. Margo męczyła mnie swoim infantylizmem w relacjach z ... każdym :P
Ale chyba już zapomniałam jak sama była nastolatką. Ciekawy wątek kryminalny i rozwiązanie akcji. Mimo wiadomych braków i niedociągnięć mocne 6+ ale z sympatii do autorki 7 gwiazdek.