rozwiń zwiń

2009-12-01
2009-12-01
Zięba Jerzy, Dobrowolska Izabela
Cholesterol zdrowie kłamstwa

Książka nie tylko zmieniła moje spojrzenie na leki przepisywane na tzw, zły cholesterol, ale na całokształt rynku farmaceutycznego, gdzie za publikowanymi badaniami , które mają nas przekonać do zażywania leku X stają korporacje, które dożywotnio potem zarabiają na pacjentach, którzy często do końca życia zażywają lek X. Niestety w Europie nie szuka się przyczyny chorób ani nie leczy holistycznie tylko przepisuje się kolejne tabletki , które obciążają przewód pokarmowy i odchudzają co miesiąc portfel. Zadziwiające, że obecnie już dzieciom podaje się leki na cholesterol - daje to do myślenia.
P.S. Oczywiście nie każdy lek jest zły, książka raczej zachęca do refleksji i nie pokładania wiary tylko w lekarza,Jak napisał autor warto też przemyśleć skutki uboczne i może pogodzić się z faktem, ze na coś trzeba i tak umrzeć...i może lepiej o biologicznie wyznaczonym czasie niż żyć długo wegetując leżąc w pieluchach i łykając kolejne tabletki .

Książkę polecam tym, co mają wysoki poziom cholesterolu.
Takie czasy, że trzeba wiedzieć tyle ile lekarz, gdyż nie zawsze przepisuje leki w twoim interesie.

Książkę polecam tym, co mają wysoki poziom cholesterolu.

Książka mocno negującą obecny status niestety ale to przypomina czytanie artykułów naukowych.
Jednak warto przejść do zakończenia by ocenić samemu przemyślenia autora.

Jednak warto przejść do zakończenia by ocenić samemu przemyślenia autora.

Uważam, że tę książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy wchodzą w wiek średni. "Cholesterol jest świadkiem zbrodni, nie zapobiegniemy nieszczęściu likwidując światka". Imponujący korpus prac naukowych obnażający prawdę. Gorąco polecam.

Zmęczyłam w końcu tą ciekawą skądinąd książkę,która zawiera dużo ważnych informacji godnych polecenia-lekarzom,którzy powinni dokształcać się przez całe życie,bo o nasze życie przecież walczą.Polecam.

Odkrywcza. Wiedza cenna i przydatna.

Odkrywcza. Wiedza cenna i przydatna.

Warto przeczytać - otwierają się oczy.

Warto przeczytać - otwierają się oczy.

Bardzo solidnie zebrane materiały i dowody naukowe potwierdzajace naukowe klamstwo naukowcow przeprowadzajace badania nt negatywnego wplywu cholesterolu w organizmie czlowieka oraz wychwalajac zbawienny wplyw statyn, lekow regulujacych poziom cholesterolu. Warto przeczytac i wyciagnac wlasne wnioski szkodliwosci cholesterolu i sposobu leczenia przez lekarzy cale spoleczenstwa, ktore wcale nie prowadzi do cudownych wyleczen tak jak sugeruja "naukowcy"

Uuuuf, wreszcie skończone. Książkę zakupiłem dawno temu, jednak jest napisana w mało intrygujący sposób, ze względu na co powracałem do niej raz na jakiś czas, prze ostatnio pół roku, by dzisiaj ją skończyć.
Wraz z zakupem książki liczyłem głównie na opisy działania ludzkiego organizmu w kontekście cholesterolu, jednak okazało się, że mówi głównie o błędach popełnianych i błędnych założeniach prowadzonych badań cholesterolowych.
Przez pierwsze 50, czy 100 stron czułem się jakbym w zasadzie czytał dokładnie to samo, a jedynie z poprzestawianymi słowami. Będąc szczerym jeżeli czytać bez większego skupienia, to można odnieść takie wrażenie do niemalże samego końca książki.
Z pewnością nie jest to książka szybka i przyjemna i moim zdaniem nie należy jej kupować z myślą o zrelaksowaniu się. Może jednak stanowić bogate źródło bibliograficzne dla studentów medycyny i innych.
Możliwe, że dla osób bliżej zaprzyjaźnionych z literaturą fachową, może stanowić ciekawą lekturę, jednak mi sprawiła nie lada wyzwanie.
Nie byłoby jednak sprawiedliwym ,gdybym ocenił książkę negatywnie tylko dlatego, że nastawiłem się na zupełnie odmienną lekturę.
Myślę, że coś między 6, a 7 punktami nie skrzywdzi nadmiernie autora :)

Zawiera ciekawe informacje i obala mity związane z cholesterolem. Polecam.

Zawiera ciekawe informacje i obala mity związane z cholesterolem. Polecam.

Dodaj cytat z książki Cholesterol naukowe kłamstwo