Głębokie rany

Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 3) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Tiefe Wunden
Data 1. wydania:
2009-01-01
Anna Urban, Miłosz Urban
Media Rodzina
literatura niemiecka
Tiefe Wunden
Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Urban, Miłosz Urban
Gorzka Czekolada
literatura niemiecka

Trzeci tom cyklu i miłe zaskoczenie. Powieść jest dużo lepiej napisana niż jej dwie poprzedniczki. Widać, że Panią Nele Neuhaus ktoś w wydawnictwie dobrze pokierował. Jeśli zaś chodzi o fabułę, to osobiście zabrakło mi wątku agentów Mosadu.

Książka sama w sobie jest prosta i wszystkie wątki są ładnie zakończone, czytelnik nie będzie miał więc problemów ze zrozumieniem czegoś po lekturze. Dla mnie osobiście część rozwiązań była zbyt jasno zarysowana od początku, ale nie przeszkadzało mi to w lekturze. Warto tu zaznaczyć, że nie jest to ostatnia część cyklu, a wydawca pomylił się trochę w chronologii, ale jeśli...

Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo! Bohaterzy książki nieźle namieszali.
Trzecia książka tej serii rozpoczyna się morderstwem starszego mężczyzny. Zabójca pozostawia ślad na miejscu zbrodni w postaci cyfr. Policja ma mało czasu na rozwiązanie zagadki. Tymczasem giną kolejne osoby, a cyfry pozostawiane na miejscu zbrodni stają się coraz większą zagadką. Jednak to...

Rewelacyjna, najlepsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie z tej serii. Historia z końca II Wojny Światowej z konsekwencjami w czasach dzisiejszych. Niby fikcja, a mam wrażenie, że to historia jedna z wielu niewyjaśnionych, zatajonych. Polecam.

Nieco dziwnie czyta się książkę, w której akcja rozgrywa się w miejscach, które znam. Całość wciąga, intryguje a we własnym śledztwie co chwilę obstawiałam inaczej pod wpływem nowych wątków.

Kolejny świetny kryminał Nele Neuhaus z cyklu o Pii i Olivierze. Tym razem z tłem historycznym. Wydarzenia z końca drugiej wojny światowej doprowadzają do zbrodni kilka dekad później. Dawne Prusy Wschodnie będą smaczkiem dla miłośników historii oraz tamtych terenów.

Nuda, za dużo postaci (prawie jak w książce telefonicznej), infantylne teksty. Intryga ciekawa ale wykonanie słabe.

Uwielbiam kryminały z wątkami historycznymi. Jeśli Ty też takie lubisz to warto sięgnąć po tą książkę.
Współczesne morderstwo, tajemniczy tatuaż SS i wojenna tajemnica rodzinna sięgająca ziem polskich.
Sam koniuszek powieści troche rozczarowuje, dzieje sie wszystko trochę jakby za szybko i nie jasno, a happy end nie koniecznie tam pasował.
Jednak Głębokie Rany mnie nie...

Ciągnie mnie do tej serii,chociaż cudów nie ma.Takie guilty pleasure. Jak wszystkie inne serie,czytam chronologicznie i moim zdaniem trzecia część była jak do tej pory najciekawsza.Dużo się działo,jak zwykle masa podejrzanych,nawet wizyta w Polsce była,niemniej znowu mieliśmy toporną końcówkę i sprawiedliwe ukaranie wszystkich bez wyjątku złoczyńców. Nie pozwala mi to...

Autorka mnie zadziwia. Każda następna książka z jednego cyklu jest lepsza od poprzedniej. Czytając ten kryminał nie można się nudzić. I brawa dla pani Nele Neuhaus, że odważnie umiejscowiła i powiązała fabułę z czasami II Wojny Światowej i nazistami. W końcu autorka jest Niemką i nie jest to dla niej na pewno łatwy temat. Ciężko oderwać się od czytania, chce się wiedzieć co...

Dyskusje

1 112