Strachwitz

Vesper
II wojna światowa
biografia, autobiografia, pamiętnik
II wojna światowa

Okładka książki U-380. Okręt z koniczynką. W rejsie bojowym z Rötherem i Brandim na Atlantyku i Morzu Śródziemnym Hans-Joachim Röll, Michael Besler
5,3
U-380. Okręt z... Hans-Joachim Röll,&...

Mam problem z oceną tej książki, bo podchodziłem do niej ze sporymi oczekiwaniami. Czasy, w których jedyną biografię dowódcy pancernego wywodzącego się z III Rzeszy stanowiły „Wspomnienia żołnierza” Heinza Guderiana, dawno minęły. Obecnie zauważamy raczej przesyt pozycjami pamiętnikarskimi czy wspomnieniowymi. Na temat „Panzergrafa” Strachwitza niewiele znajdziemy w ofercie...

Poprawnie napisana biografia wybitnego dowódcy. Niestety nie pozbawiona wad.
Zdarzają się drobne błędy, dotyczące położenia geograficznego. Autor nad interpretuje niektóre fakty, w rezultacie tych działań całość w odbiorze jest diametralnie inna od prawdy historycznej.
Przykładem jest opis Powstań Sląskich. Na szczęście czujny tłumacz zwraca nam na to uwagę.
Postać...

• II wojna światowa
  • Historia
  • Biblioteka 9B
  • Biografie
  • Chcę przeczytać w pierwszej kolejności
  • II wojna światowa
  • II WŚ