To, co powiesz, może zmienić świat

Marshall B. Rosenberg
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 204 str.
Speak peace in a world of conflict
Joanna Gładysek
Czarna Owca
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
konflikt porozumienie przemoc terroryzm

Speak peace in a world of conflict
Joanna Gładysek
Czarna Owca
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
konflikt porozumienie przemoc terroryzm

Kup książkę

Ciekawe spojrzenie na komunikację. Książka ukazuje wiele sposobów poprawienia relacji międzyludzkich.

Mam inne zdanie niż książka co do potrzeb - uważam, że często można zapanować nad swoimi potrzebami, a także modyfikować swoje potrzeby poprzez akt woli.

Książka zawiera całościowy wykład koncepcji "Porozumienie bez przemocy", w sposób syntetyczny Rosenberg prowadzi nas od podstawowych założeń "języka pokoju" po jego zastosowanie na rożnych szczeblach życia. Tym, co odróżnia tę książkę od pozycji "Porozumienie bez przemocy" jest to, że mniej skupia się ona na użyciu tej koncepcji jako metody komunik...

Na wstępie zaznaczę, że jestem całkowicie nieobiektywna, ponieważ uwielbiam Porozumienie Bez Przemocy i kupuje je z całym jego dobrodziejstwem.

Podejście według mnie genialne w swojej prostocie

A " To, co powiesz..." to książka napisana przez samego mistrza, więc pochłonęłam ją jednym chaustem :)
Książka czyta się szybko i przyjemnie.
W pier...

Autor opisuje metodę 4 kroków w sytuacji konfliktu. Okazuje się, bardzo pomocną w najróżniejszych środowiskach, od dwunastolatków ze szkół w Waszyngtonie, pracy z gangami w gettach, przez obóz uchodźców, w którym ludzie nienawidzą Amerykanów, do więżniów i walczących afrykańskich plemion. W każdym z tych miejsc autor dokonał mediacji za pomocą swojej medody i odniósł sukces. więcej Pokaż mimo to

Książka napisana bardzo prostym i przejrzystym językiem, szybko się czyta :) Autor w jasny sposób przedstawia sposób na osiągniecie porozumienia w trudnych sytuacjach poprzez skupienie się na zrozumieniu potrzeb obydwu stron. Dla mnie genialna!

Autor jednej z wcześniejszych opinii pisze, że jego zdaniem: "Techniki przedstawione w książce są na poziomie gimnazjum". Tymczasem Rosenberg podaje w książce przykład na to, że są to metody, których można z powodzeniem (!) uczyć przedszkolaków.

Rzeczywiście język proponowany przez Rosenberga jest 'technicznie' prosty. Niestety nie zauważyłam żeby był powsze...

Autor metody Porozumienia Bez Przemocy wyjaśnia jej założenia w prosty i przystępny sposób, na przykładach ze swojego otoczenia:

-zmianę trzeba zacząć od siebie,
-jak uczucia mogą być ważnym sygnałem naszego stanu,
-jak sprawiać, by ludzie robili dla nas rzeczy z radością a nie pod przymusem
-czemu przeprosiny i poczucie winy to część języka przemocy?
...

Jestem niesamowicie rozczarowany pozycją. Treść składa się z kilku elementów. Pierwszy to lansowanie usług autora. Druga to pseudonaukowy bełkot, który mądrze brzmi i nic poza tym. Techniki przedstawione w książce są na poziomie gimnazjum. Szkoda czasu i pieniędzy na pozycje.

http://wojownikpokoju.pl/pl/blog/ zapraszam :)

Lektura obowiązkowa.

Dyskusje

Dodaj cytat z książki To, co powiesz, może zmienić świat