Dynastia Tudorów: Król, królowa i królewska faworyta

Okładka książki Dynastia Tudorów: Król, królowa i królewska faworyta
Anne GracieMichael Hirst Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Dynastia Tudorów (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Dynastia Tudorów (tom 1)
The Tudors: The King, the Queen, and the Mistress
HarperCollins
2013-06-19
2013-06-19
Alina Patkowska
dynastia tudorowie anglia miłość małżeństwo pasja namiętność władza powieść historyczna

Okładka książki Magia miłości Anne Gracie, Miranda Jarrett, Lyn Stone
Ocena 5,3
Magia miłości Anne Gracie, Mirand...

Nie wiem, dla kogo jest ta książka. Dla fanów serialu? Ja do nich się zaliczam i nie widzę sensu w czytaniu książki, będącej spisem dialogów z serialu. Nie ma w niej nic a nic poza tym, co w serialu, a informacji jest wręcz mniej, bo w filmowej wersji mamy chociaż obraz, który wiele dodaje do opowieści.

Dla tych, którzy serialu nie widzieli? Też nie, gdyż z samej książki...

Władza, religia, historia, kobiety, namiętności, intrygi, zdrady, nietuzinkowe postacie (w tym głównie historyczne) - mnie wciągnęło bez reszty...

XVI w. Władający Anglią król Henryk VIII chce za wszelką cenę rozwieść się z Katarzyną Aragońską, która nie może mu dać upragnionego syna. W tym celu naciska na swojego kanclerza Kardynała Wosleya, aby jak najszybciej wymusił od papieża zgodę na anulowanie niechcianego małżeństwa. Sam władca zaś wdaje się w liczne romanse, aż w końcu zakochuje się w Annie Boleyn....

Pierwsza część z cyklu Dynastia Tudorów opisuje burzliwe życie uczuciowe Hedryka VIII ,który mimo małżeństa z żoną swojego brata Artura nie przepuścił nawet jej dwórce Annie Boleyn polecam

Król.
Mocarz, władca, uwielbiany i rozpuszczany przez swoich dworzan.
I ona... ambitna i podburzana przez swoją rodzinę.
Do czego to doprowadzi?
Historię tego związku oczywiście znam, ale i tak sięgnę po kolejne pozycje z tej serii.

Jeśli ktoś oglądał wszystkie odcinki serialu to raczej odradzam czytanie książki. W sumie czego mogłam się spodziewać skoro książka powstała na podstawie scenariusza serialu.

Bardzo byłam ciekawa tej książki, choć jeszcze bardziej serialu, którego nie miałam jeszcze okazji poznać. Powiesć kupiłam dawno, jednak nie byłam do niej przekonana. Niestety miałam rację. Znam historię Henryka VIII z innych źródeł. Gdybym natomiast poznała ją z tej książki, stwierdziłabym że to najdumniejsza historia o królach jaką zna ludzkość... Postacie są nijakie,...

Lubię historię bez względu na kraj, którego dotyczy. Mimo tego, po tą serię sięgnęłam przez przypadek, akurat leżała cała wystawiona... i czytałam, a bardziej pochłaniałam. Czyta się bardzo przyjemnie z innych opinii przeczytałam, że film lepszy, być może - nie oglądałam. Jednak na długie wieczory polecam.

Ciekawa, chociaż widać, że powstała na podstawie scenariusza. Ma jednak jedną wielką zaletę - przypomina o losach Europy, o wydarzeniach historycznych.

• 2014
  • Historyczne