Głos

Anne Bishop Wydawnictwo: Initium Cykl: Efemera (tom 2.5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Voice
Efemera (tom 2.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Monika Wyrwas-Wiśniewska
wizja radość smutek efemera

Coś na koniec roku przytrafiają mi się jakieś eksperymenty czytelnicze.
Najpierw manga a teraz to.
Wzięłam z book touru w bibliotece i przeczytałam z pewnym zainteresowaniem.
Przypominała mi baśń dla większych dziewczynek.
Muszę jednak przyznać autorce - Anne Bishop, że ma fantazję i umiejętności do wykreowania zupełnie nowego równoległego świata.

Baśniowa nowela z pewną...

Idylliczna wioska, społeczność i przyzwolenie na różne rzeczy.
Nalah z wiekiem odkrywa mroczną prawdę...
Stanowczo za krótka lektura....

Temat ciekawy, czyta się szybko. I to w sumie koniec plusów. Powieść napisana jakby dla gimnazjalistów, ale niektóre wątki to wykluczają. Tak więc w sumie nie wiem jaka jest grupa docelowa, ale na pewno tej książki nikomu nie polecę.

Nie czytałam Efemery, ale postanowiłam spróbować od "Głosu".
Ciekawa i wciągająca historia, warta przeczytania.

Opowiadanie, chociaż krótkie zapiera mi dech w piersiach. Jest jednocześnie fascynujące jak i przerażające. Poświęcenie jednego człowieka dla dobrego samopoczucia całej wioski... przyzwolenie na okrucieństwo i ogromna determinacja tworzą naprawdę wspaniałą mieszankę grozy i nadziei.

Choć jest to dodatek do cyklu Efemera, to nie trzeba znać serii, żeby go przeczytać. Ja nie znałam, a mimo to nie miałam problemu ze zrozumieniem stworzonego świata i co najważniejsze, pomimo że książka jest króciutka, to bardzo wciągająca.
Główna bohaterka Nalah opowiada nam swoją historię. O życiu w wiosce, gdzie nie zna się smutku, o smutkowych ciasteczkach, które się...

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

zapraszam na bloga: https://biegampoksiazkiiczekolade.tumblr.com

Bardzo dobrze, bardzo smutno i bardzo brutalnie opisana pozycja kobiet w patriarchalnym świecie. Do tego suspens, tajemnica i wyzwolenie. Pod koniec płakałam. Piękna.

Nie będę streszczać, bo każde słowo jest tak naprawdę wielkim spoilerem, ale Głos można przeczytać jako osobną książkę - nie jest specjalnie...

Jak tylko dowiedziałam się, że książki Pani Bishop są w Biedronkach po 9,99 rzuciłam się biegiem... a raczej autem, nie ważne. W moim mieście - na 4 biedronki - tylko jedna miała część 3 i Głos z Efemery. Odwiedziłam jeszcze trzy miasta przy okazji wycieczki i szczęśliwe znalazłam Sebastiana 60 km od domu. XD To się nazywa poświęcenie dla książki.
Niestety nie ma nigdzie 2...

To króciutkie opowiadanie przypomniało mi, za co tak bardzo uwielbiam tę autorkę. Fajnie było na chwilę wrócić do Efemery. Szkoda, że tym razem moja przygoda była tak krótka. Z pewnością nie raz jeszcze sięgnę po książki Anne Bishop.

To było piękne... I tak bolesne. Jak na tak krótką opowieść posiadało tak wiele emocji, że jestem pod wielkim wrażeniem. Warte przeczytania nawet jeśli nie zna się serii.

Dyskusje

• Fantastyka