Brat krwi

Éric GiacomettiJacques Ravenne Wydawnictwo: Książnica Cykl: Zbrodnia i Wtajemniczenie (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Le Frère de sang
Książnica
Le Frère de sang
Zbrodnia i Wtajemniczenie (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller

Okładka książki Noc zła Éric Giacometti, Jacques Ravenne
8,4
Noc zła Éric Giacometti, Ja...
Okładka książki Triumf ciemności Éric Giacometti, Jacques Ravenne
6,9
Triumf ciemności Éric Giacometti, Ja...
Okładka książki Rytuał ciemności Éric Giacometti, Jacques Ravenne
5,8
Rytuał ciemności Éric Giacometti, Ja...
Okładka książki Le Temple Noir Éric Giacometti, Jacques Ravenne
0,0
Le Temple Noir Éric Giacometti, Ja...

Już dawno nie miałam tak złego podejścia do książki. Znudziła mnie, ale potencjał jakiś ma. Szkoda, że nie do końca wykorzystany.

Podczas wolnomularskiej ceremonii inicjacji w Paryżu zamordowany zostaje członek masonerii oraz kandydat chcący dołączyć do bractwa. Komisarz Antoine Marcas, uczestniczący w feralnym posiedzeniu loży postanawia odnaleźć mordercą. Śledztwo, jednak komplikuje się zmuszając komisarza do zbadania historii Wierzy Eiffla i Statuy Wolności. Tropy prowadzą jednak jeszcze dalej....

Generalnie mnie się podobało. Trochę przecudowany koniec, jak by autor inaczej zakończył opowieść o alchemiku to była by lepsza.

Książka totalnie nie w moim stylu no ale jak zaczęłam czytać to wypadało ją też skończyć. Trochę nużąca ale to jest moja opinia.

Ciekawa lektura kryminalna z wątkiem historycznym, racjonalnie podchodząca do nabrzmiałej od teorii spiskowej społeczności masońskiej. Wyraziste postacie i mnóstwo szczegółów związanych z burzliwą historią Francji i Stanów Zjednoczonych. Umiejętnie wplatane elementy fikcyjne do faktów i zdarzeń historycznych. Jednak brakuje m w niej pewnego klimatu, który tylko...

Opowieść ta rozpoczyna się w średniowiecznym Paryżu, w czasach, w których znajomość ksiąg była grzechem, myślicieli skazywano na potępienie, a zwykły skryba przepisujący księgi stał się świadkiem niezwykłych wydarzeń i wiedzy wręcz legendarnej dla alchemików. Wiedzy, którą skrywa księga Adama. Wiedzy, którą przez setki lat strzegły powołane do tego rodziny. Wiedzy, która w...

• Kryminały
  • Chcę w prezencie