Pewnej zimowej nocy

Związek Radziecki Stalin

Oficjalne recenzje i

Kapitanie, mój kapitanie

Link do recenzji

Książka zrobiła na mnie szczególne wrażenie gdyż pokazuje czasy władzy Stalinowskiej w postaci bardzo ciekawej historii wielu bohaterow, pokazuje jak ludzie w Rosji byli zależni od Stalina. Przeczytamy tu o miłości, przyjaźni,romansach ale też o absurdach tej strasznej polityki.

Książka bardzo ciekawa. Zaintrygowała mnie charakterystyka psychologiczna samego Stalina. Mam wrażenie, że wiele ciekawego dowiedziałam się o tej postaci, ponieważ autor jest ekspertem w tej dziedzinie. Sama epoka i sposób życia w jej czasie są bardzo interesujące.

Początek był taki sobie ,nie wiedziałam czego się spodziewać czy będzie cały czas tak jednostajnie ,ale od wydarzenia na moście wszystko zaczęło nabierać kształtów i wciągnęło mnie. Podobało mi się w tej książce tło historyczne i obraz Rosji która myślę do dziś tak funkcjonuje....

Polecam tę lekturę każdemu, kto choć trochę jest rusofilem.

Bazując na prawdziwych, nie powiązanych ze sobą zdarzeniach, Montefiore zbudował porywającą narrację o życiu w stalinowskim ZSRR lat czterdziestych XX w. Poruszająca.

Jest to druga część z serii, ale tak naprawdę związku praktycznie nie ma z Saszeńką, więc można czytać niezależnie.

Książka przybliżająca stalinowski terror. Książka niesamowita, wzruszająca.
Dzieci dygnitarzy partyjnych, ludzi z samej "góry", siedzących blisko Stalina, zostają aresztowane, w związku ze śmiercią ich kolegi i koleżanki.
Nieoczekiwanie śledztwo, nabiera...

Cudowna i jednocześnie przerażająca. Odsłaniająca kulisy życia elit sowieckich tuż po wojnie. Absurdy i tragedia życia w systemie totalitarnym.
Wspaniała.

Nie tak dawno odkrywana 'Saszeńka', a obecnie 'Serafima' porusza bardziej, niż mógłbym zdawać sobie z tego sprawę. Książka, której trudno się oprzeć, książka pełna trudnych do przekazania i opisania emocji. Książka, która nadal sprawia, że nie wiem, co myśleć i jak wyrazić swój podziw dla kunsztu i pióra autora. Wszystko to, co poznaliśmy w pierwszej powieści znalazło w...

Po przeczytaniu "Saszeńki" która momentami wgniata czytelnika w fotel, z zainteresowaniem sięgnąłem po kolejną książkę Simona Montefiore "Serafima". Autor przenosi nas do świętującej zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami Moskwy. W okresie powszechnej radości, na jednym z mostów rosyjskiej stolicy, w sfingowanym pojedynku, ginie dwójka nastolatków uczęszczających do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

bardzo dobra