ZSRR pod okupacją.

Okładka książki ZSRR pod okupacją.
Boris Sokołow Wydawnictwo: Inicjał Seria: Z Gwiazdą reportaż
reportaż
Z Gwiazdą
Inicjał
2011-01-01
2011-01-01
historia II wojna światowa ZSRR okupacja niemiecka kolaboranci

Książka ta budzi we mnie sprzeczne uczucia. Z jednej strony w dziele tym podane jest wiele ciekawych faktów dotyczących sowieckiej paryzantki i życia codziennego ludności ZSSR pod niemiecką okupacją. Z drugiej jednak strony autor czasami wręcz delikatnie mówiąc mija się z prawdą. Szczególne wątpliwości budzą stwierdzenia dotyczące nacjonalistów ukraińskich. Autor zrównuje...

Kolejny kamień węgielny/milowy mojej wiedzy o froncie wschodnim. Trzeba mieć w domu. Dodam tylko, że książka ta potwierdza informacje zawarte w "Nie trzeba mówić głośno" Mackiewicza.

• Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Lista priorytetowa
  • Do kupienia
  • Front wschodni 1941 - 1945
  • Szafa 3a
  • II WŚ
  • Naukowe i popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki ZSRR pod okupacją.