Najmłodszy partyzant Wileńskiej AK

Drukarnia Baad
II wojna światowa partyzanci ziemia wileńska
biografia, autobiografia, pamiętnik
II wojna światowa partyzanci ziemia wileńska

Ciągle uświadamiam sobie jak ciężkie były lata II wojny światowej, życie na granicy egzystencji, głód, chłód, poczucie zagrożenia, brak perspektyw na poprawę egzystencji, wszystko byłoby jeszcze do przetrwania w gronie rodziny, lecz gdy rodziny zabrakło i to dziecku życie stawało się naprawdę ciężkie...tak jak głównemu bohaterowi i autorowi książki. Oprócz opisów życia...

Dyskusje

• Historyczne