Zmącony spokój Pani Labiryntu

Joe Alex Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Joe Alex (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Literackie
Joe Alex (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
1990-01-01

Powracam po wielu latach do starej biblioteczki, trochę to niedzisiejsze, ale warto poczytać

Przyjemny kryminałek, ale jednak źle się zestarzał. Zbyt trąci myszką, żeby mógł wciągnąć współczesnego czytelnika.

Podobała mi się konwencja: mała śródziemnomorska, no dobrze, egejska wysepka, ale taka, której mapa nie ogarnia, tak mała, grupa archeologów i niespodziewane morderstwo...

Przypadkowy powrót do Alexa po czterdziestu latach. Już tak nie wciąga :-)

Nie jest to arcydzieło literackie, ale też do takiego nie aspiruje. Całkiem zgrabny kryminał, bez meczacego przegadana czy irytujacych nielogicznosci. Jako relaks po ciężkim dniu, czy (jak u mnie) audiobook towarzyszący innym obowiązkom, idealny.

Rzeczywiście nie jest to najlepsza z książek Autora. Ciekawe tło, tym razem nieco więcej wątków obyczajowych, które (być może) nieco spowolniły samą akcję.

Niemniej jednak jest to miłe spędzenie popołudnia (czyta się szybko), na pewno nie poszukiwanie straconego czasu. Ja Pana Słomczyńskiego niezmiennie polecam.

Troszkę książka przygodowa, troszkę romans, troszkę kryminał. Czyli dla każdego coś dobrego. Nic na to nie poradzę, że lubię ten styl i sposób pisania jakim posługuje się P. Słomczyński i dlatego moja opinia nie jest zbyt obiektywna. Też uważam, że można było troszeczkę pociągnąć temat, ale nie narzekajmy. Do końca ciężko odkryć kto jest sprawcą zbrodni.
Serdecznie polecam.

Spodziewałam się kolejnego śietnego kryminału od Joe Alexa, ale to nie było dokładnie to. Wcale nie znaczy, że nie czyta się tego w jeden wieczór. Język nadal jest przystępny, a opisy plastyczne.

Przez pierwszą połowę książki otrzymujemy przygodę, a kryminał zaczyna się dopiero pod koniec. Fabuła miała potencjał na coś znacznie obszerniejszego - wątek archeologiczny bardzo...

Na półkach: , , , ,

Wydawana pod pseudonimem seria Macieja Słomczyńskiego Joe Alex, to zbiór ośmiu opowieści kryminalnych, w których tytułowym bohaterem jest alter ego autora. „Zmącony spokój pani labiryntu” to piąta książka przygód pisarza detektywa, która odrobinę wyróżnia się spośród pozostałych, będących klasycznymi kryminałami w stylu Agathy Christie.

Jak w poprzednich odsłonach, tak i...

Moim zdaniem ta książka nawet nie umywa się do kryminałów Agathy Christie. Od początku podejrzewałam kto był mordercą i myślę że wstęp (od początku książki do pierwszego morderstwa) był zbyt długi, natomiast etap rozważań Joe Alexa o tym kto jest mordercą był zbyt krótki. Jednak muszę powiedzieć że wątek poszukiwań przybytku Pani Labiryntu bardzo mnie zainteresował. Jednym...

1 047
  • Kryminały