Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców

Magdalena SikońMonika Skowron Wydawnictwo: Galaktyka poradniki dla rodziców
Galaktyka
dziecko żywienie dieta
poradniki dla rodziców
dziecko żywienie dieta

Wraz z zakupem tej książki rozpoczęliśmy rozszerzanie diety z moim synem. Wszystko sprawdzone, przepisy rewelacyjne - prócz dań z brokułem, wszystko znikało z talerza. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę, właśnie tego od tej książki oczekiwałam. Polecam wszystkim mamom maluszków, które ukończyły 4 miesiąc życia.

Idealna gdy nie masz już pomysłu na kuchnie swojego dziecka.
Przepisy na najmłodsze miesiące nieco zbyt wyszukane ale może to moje dziecko było "oporne".

Informacje kiedy można zacząć podawać dany produkt są bardzo pomocne.

Świetny poradnik żywieniowy dla rodziców.
Podzielona na pięć części.
Z pierwszej części dowiadujemy, się jak wygląda tabela żywności.
Druga część przedstawia wszystkie warzywa, owoce, zboża, rośliny strączkowe, nabiał, tłuszcze oraz przyprawy - dobrze, w miarę szczegółowo opisane.
( od kiedy można podawać je maluchowi oraz jakie zawierają witaminy ).
Następny rozdział...

Czym i jak karmić niemowlaka i małe dziecko? To pytanie, które spędza sen z powiek niejednej mamie. Do niedawna, zwłaszcza po urodzeniu pierwszego dziecka, także i ja borykałam się z tym problemem. W literaturze przedmiotu znaleźć można dość sporą ilość informacji o tym, jak wprowadzać nowe produkty dla niemowląt karmionych mlekiem, ale już w przypadku karmienia dzieci,...

Polecam dla wege mam, a zwłaszcza dla tych co próbują przejść na dietę wegetariańską, bo są w niej zawarte podstawowe informacje na temat żywienia wege dzieci. To co jest dla nich konieczne, odpowiednie oraz w jakich ilościach. A na dodatek przepisy przypisane do wieku malucha.

Jak dla mnie rewelacyjne zestawienie, wreszcie logicznie, w jednym miejscu opisane co i kiedy wprowadzać. Przepisy oryginalne, pozwalają w prosty sposób urozmaicić jedzonko malucha:) Polecam wszystkim rodzicom, i tym jedzącym mięso, i tym zupełnie bezmięsnym. U nas przetestowana na dziecku - dziecko twierdzi, że smaczne jedzonko:)

• 2014
  • Dziecko
  • 2018
  • Książki kucharskie
  • 2016
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców